Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Medici během léta nabírají zkušenosti na dětském oddělení vítkovické nemocnice

  • Ostrava,

Je už tradicí, že celkem dvacítka mediků absolvuje v letních měsících stáž z pediatrie na dětském a novorozeneckém oddělení vítkovické nemocnice. Studenti medicíny zde stráví dva týdny, během kterých se seznámí s chodem jednotlivých pracovišť a získají praxi z reálného provozu.

Medici se v nemocnici seznámí s prací zdravotníků na dětském a novorozeneckém oddělení v plné její šíři.

Bohumila Lokajová, vrchní sestra dětského oddělení: "Čeká je seznámení s provozem celého oddělení i náplní práce lékařů na jednotlivých stanicích, což v našem případě znamená dětské lůžkové oddělení, dětská JIP, novorozenecké oddělení i ambulance lékaře pro děti a dorost."

V rámci praxe si medici vyšetřují malé pacienty, pracují se zdravotnickou dokumentací, hodnotí výsledky vyšetření a sestaví diagnostickou rozvahu, která postupuje od zjištění příznaků k formulaci diagnózy. Zatím samozřejmě pod dohledem zkušenějších zdravotníků.

Bohumila Lokajová, vrchní sestra dětského oddělení: "Medicínu se nelze učit z učebnic ani obrazovek počítačů, což platí jak pro lékaře, tak pro nelékařský zdravotnický personál. Praxe obecně považuji za nejpřínosnější část studia, která člověka nejen částečně připraví na realitu práce ve zdravotnictví, ale také napoví mnohé o konkrétním pracovišti i konkrétním praktikantovi. Pokud dojde ke vzájemnému souznění, je praxe skvělou příležitostí, jak navázat vzájemné kontakty a v budoucnu i spolupráci na pracovní rovině."
Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

AUTOCENTRÁLA s.r.o., Hlučín nebo Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Zvar-Va Montáže s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 Kč/měsíc

Detail