Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladíci manipulovali s atrapou zbraně na zastávce, vyděšený svědek přivolal strážníky

  • Ostrava,

Pozdvižení způsobili dva mladíci na zastávce MHD Hlučínská v Ostravě. Hráli si tam jako kovbojové s něčím, co vypadalo jako krátká střelná zbraň. Jeden ze svědků to oznámil strážníkům. Ti na místě zjistili, že se jedná pouze o atrapu zbraně a dvojici poučili, že na veřejnosti není vhodné takto děsit lidi.

zdroj videa: Městská policie Ostrava

Svědek zavolal na linku 156 ve čtvrtek 4. srpna po desáté hodině večer. Oznámil, že na zastávce MHD Hlučínská v Ostravě-Přívoze manipulují dva mladíci s krátkou střelnou zbraní.

Valerie Melková, mluvčí MP Ostrava: "Vzhledem k závažnosti situace byla ihned na místo vyslána nejblíže situovaná hlídka. Strážník obsluhující kamerový systém měl oba mladíky již v záběru kamer a potvrdil, že mají u sebe předmět, který vypadá jako krátká střelná zbraň."

Jeden z mladíků si s ní hrál jako kovboj z Divokého Západu.

Valerie Melková, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka strážníků po příjezdu na zastávku MHD - Hlučínská se takticky blížili k dvojici mladíků (15,19), kteří seděli na lavičce poblíž zastávky. Jeden z mladíků měl opravdu v kapse vesty předmět, který vypadal jako krátká střelná zbraň."

Strážníci proto mladíka vyzvali zákonnou výzvou, aby zbraň vydal a položil ji na zem.

Valerie Melková, mluvčí MP Ostrava: "Mladík spolupracoval a zbraň odložil. Následnou kontrolou bylo zjištěno, že žádnou jinou zbraň u sebe nemá. Po vizuální kontrole zbraně strážníci zjistili, že se jednalo o napodobeninu krátké střelné zbraně vylisovanou z plastu, která neměla žádnou funkci."

Oba mladíky strážníci poučili o nevhodnosti manipulování s napodobeninou střelné zbraně zejména na veřejnosti, čemuž oba porozuměli.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy