Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nudila se, tak se 31letá žena rozhodla zběsile ujíždět policistům Ostravou

  • Ostrava,

Policie zveřejnila podrobnosti z šílené honičky Ostravou. 31letá žena za volantem nejprve agresivně a zběsile kličkovala mezi auty v Porubě. Když ji chtěli zastavit policisté, začala ujíždět. Zběsilá jízda skončila až na Varenské ulici v Mariánských Horách. Řidička nebyla opilá ani zdrogovaná, policistům řekla, že se jen nudila.

zadržení řidičky; zdroj foto: Michael Itner; zdroj zvuku: Policie ČR

Šílená jízda, která jen se štěstím neskončila zraněním nebo tragédií. Tak popisovali ve středu večer svědci jízdu Octavie ulicemi Ostravy-Poruby.

svědek: "Jedu v autě a jede přede mnou vozidlo, které právě projelo v levém odbočovacím pruhu, jelo rovně, na červenou. A jede zleva doprava. Projela u Tesca v Porubě na červenou, pak kličky zleva doprava, to už jsem volal PČR. Pak jsme si to dali 5x kolem kruháče u Globusu, pak další kruháč a zase zpátky. Potom už majáky a plný knedlík a nebylo jí."
Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Ve středu 7. září operační důstojník přijal telefonické oznámení o nebezpečné a agresivní jízdě zřejmě opilého řidiče. Oznamovatel s ním perfektně komunikoval, upřesnil typ a barvu vozidla a nakonec sdělil, jakým směrem ujíždí."

Během okamžiku se za Octavií vydalo několik policejních hlídek, které byly poblíž. A začala honička jako z filmu. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Za pomocí světelného a zvukového signalizačního zařízení ho chtěli zastavit, jenže řidič reagoval opačně. Šlápl na plyn a naopak před hlídkami začal ujíždět."

Pronásledování začalo v Ostravě Porubě, pokračovalo zběsilou jízdou přes centrum metropole až do Mariánských Hor.

svědkyně: "Řidička začala tu šílenou jízdu na kruháči u Globusu. Policajtům v centru signalizovala přes okno, že jsou jedničky. Fičela přes celou Porubu a skončila na Varenské. Asi na něčem jela. Ještě, že nikoho nezabila."
svědek: "V centru u Karoliny to do nás málem napálila. Na policajty přitom ukazovala fakáče."

Žena za volantem kličkovala před policisty, aby jim tím znemožnila ji zastavit. Místy jela rychlostí až 180 km/h.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Policisté po domluvě dostali ujíždějící auto do tzv. smyčky, kdy první služební vozidlo ho předjelo, a tím zabránilo dalšímu ujíždění a ostatní vozidla jej zablokovala. Řidič ujíždějícího vozidla nakonec zastavil."

Až při zadržení policisté zjistili, že za volantem seděla 31letá žena. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Dobrovolně se podrobila dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu a testu na drogy, obojí s negativním výsledkem. Také byla držitelkou řidičského oprávnění."

Když se policisté zeptali, proč ujížděla, odpověděla, že z nudy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Pronásledování se obešlo bez škody na zdraví i majetku. V tuto chvíli se případem zabývají policisté z obvodního oddělení Ostrava - Mariánské Hory.

Na zadržení nebezpečné řidičky se podíleli policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava, z oddělení hlavního nádraží Ostrava, ale také operační důstojník. A samozřejmě velký podíl má také svědek, který celou událost oznámil a auto chvíli sledoval, než přijeli policisté.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy