Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté oživili muže po kolapsu. První pomoc je nedílnou součástí jejich výcviku

  • Ostrava,

Policisté byli v Ostravě přivoláni k mrtvému bezdomovci na invalidním vozíku. Hlídka po svém příjezdu přesto okamžitě zahájila resuscitaci a i díky pomoci first respondera, který na místo události dorazil, se podařilo bezdomovce oživit.

Operační důstojník centra tísňového volání přijal oznámení o mrtvém muži na invalidním vozíku na Hlavní třídě v Porubě. Na místo vyrazila hlídka z místního oddělení. Muž skutečně vypadal jako mrtvý, ale policisté to nezabalili a rozhodli se, že se ho pokusí oživit. 

zasahující policista: "Ještě před příjezdem erzety jsme zahájili resuscitaci a přijel nám tady pomoct i first responder od hasičů, takže jsme se u té masáže mohli střídat." 
Po chvíli ještě přiběhl také vyškolený zachránce neboli first responder a tak se mohli ve fyzicky namáhavé masáži srdce všichni střídat. tak to pokračovalo až do příjezdu záchranné služby. nakonec se muže opravdu oživit podařilo a záchranka ho převezla do nemocnice.

zasahující policista: "Je živý, má tep a vezou ho do fakultky na urgentní příjem." 

Antonín Řezníček, ředitel PČR Ostrava: "Policisté procházejí pravidelně kurzy první pomoci, zejména oddělení hlídkové služby, které na místo dojíždí jako první. Dojezdové časy ser pohybují kolem 2 minut."

Podle posledních informací, ale po několika hodinách bezdomovec přesto v nemocnici zemřel. Nic to ale nemění na tom, že policisté a záchranáři odvedli dobrou práci a potvrdili svou připravenost. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy