Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z hrobu ostravského policisty, kterého zabila opilá řidička, někdo ukradl medaile

  • Ostrava,

Další nepochopitelný hyenismus předvedl neznámý zloděj na hřbitově v Ostravě-Vítkovicích. Ukradl totiž dvě medaile z hrobu policisty Pavola Kikloše, který zemřel 5. 7. 2020 při dopravní nehodě v Praze. Za jeho smrt přitom může opilá a zdrogovaná řidička, která nabourala do policejního vozu.

Rodina a přátelé na něj stále vzpomínají. Chodí pečovat o jeho hrob a nyní je zasáhla další smutná rána. Z pomníku policisty Pavola Kikloše někdo ukradl jeho dvě medaile.

Tereza Némethová, partnerka: "Včera jsme zjistili, že Pavlíkovi někdo odcizil medaile z pomníku. Více to asi ani nechci komentovat a vyjadřovat se k tomu."
Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Mohu potvrdit, že včerejšího dne v odpoledních hodinách jsme přijali oznámení o odcizení dvou medailí z hrobu na hřbitově v Ostravě-Vítkovicích. Policisté se nyní případem zabývají a zjišťují veškeré okolnosti."

Jde o Čestnou medaili Policie ČR a medaili od Krajského ředitelství Policie ČR Moravskoslezského kraje.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "V souvislosti s tímto případem bychom chtěli požádat veřejnost, pokud by byly tyto medaile někomu nabídnuty, aby se obrátil na bezplatnou tísňovou linku 158."

Pavol Kikloš byl vzorným a usměvavým policistou. Už jako ostravský strážník získal v roce 2018 ocenění primátora za záchranu lidského života. Později se dal k policii a sloužil v Ostravě na hlavním nádraží. Zemřel 5. července 2020 při tragické dopravní nehodě ve věku 31 let.

Tomáš Kužel, ředitel Policie ČR MSK: "Policista z oddělení hlavního nádraží Ostrava Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje se vracel společně s kolegy služebně z Prahy. Jízda směřována do Ostravy však skončila náhle při výjezdu z metropole tragickou dopravní nehodou. Řady moravskoslezské policie opustil policista sloužící sice krátce, avšak který si získal svou pracovitostí a nadšením pro službu, spravedlností a obětavostí srdce kolegů."

Nehodu způsobila tehdy opilá a zdrogovaná řidička Jitka Rudovičová, která ve vysoké rychlosti nabourala do policejního vozu. Ve středu 7. září 2022 poslal v tu dobu 41letou ženu Městský soud v Praze nepravomocně na 13 let do vězení. 

Nahlásit chybu


K tématu
Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail