Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior doma upadl a nemohl dýchat, díky nouzovému tlačítku pomohli ostravští strážníci

  • Ostrava,

81letý senior doma upadl a nemohl se zvednout. Stiskl ale nouzové tlačítko Senior linky a během chvíle u něj byli ostravští strážníci. Těm už naznačil, že nemůže dýchat a bolelo ho na prsou. Okamžitě proto přivolali záchranku.

zdroj videa: MP Ostrava

V pondělí krátce po dvanácté hodině byli strážníci operátorem linky 156 vysláni do jednoho z rodinných domů v Ostravě-Hrabůvce. Majitel totiž aktivoval tísňové tlačítko „zdravotní komplikace“.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že dům má neuzamčené vstupní dveře. Proto se rozhodli vstoupit do domu. Na opakovaná zvolání v domě však nikdo nereagoval. Po prohledání přízemí domu, ve kterém se nikdo nenacházel, pokračovali strážníci do prvního patra domu. V jednom z pokojů pak nalezli na zemi sedícího zesláblého seniora. Senior byl bez viditelného zranění, těžce ale dýchal."

Komunikace se seniorem byla velmi ztížená. Senior hůře slyšel a hlídce neodpovídal slovy, ale pouze posunky rukou. Strážníkům tak posunky rukou naznačil, že jej bolí na prsou. Vzhledem k věku seniora a okolnostem případu strážníci na místo přivolali zdravotníky, kteří po vyšetření seniora převezli do nemocnice.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Jen od začátku roku vyjížděli ostravští strážníci již ke dvě stě osmdesáti devíti případům aktivace tísňového tlačítka Senior linky. Ve padesáti třech případech pak bylo nutné na místo přivolat zdravotníky. Senior linka v Ostravě úspěšně funguje již třináctým rokem a pomáhá osaměle žijícím seniorům starším 65let věku a seniorům se zdravotním či sociálním handicapem."

Aktuálně je do projektu Senior linky zařazeno 522 ostravských seniorů. Bližší informace k možnostem účasti na projektu jsou uvedeny na webových stránkách Městské policie Ostrava nebo je lze získat v pracovních dnech na telefonním čísle 720 735 125.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy