Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava získala ocenění za sportovní projekty. Město sport podporuje dlouhodobě

  • Ostrava,

Ostrava už mnoho let podporuje sport všemi možnými způsoby a nyní to potvrdila i ocenění, která získala v rámci celostátní ankety. V první desítce nejlepších projektů se umístily hned dva.

SPORT22!!! je název projektu, ojedinělého v naší zemi, který realizovalo město ve spolupráci s kluby a je spojen hned z několika důležitých aktivit. Naprosto zásadní byla marketingová konference, která se konala v květnu. Na konferenci navazovaly worskshopy a dotační program na podporu společensky odpovědných projektů a také anketa Sportovec roku. V té mezi jednotlivci vyhrála cyklistka Barbora Průdková. 

Barbora Průdková, Sportovec roku Ostravy 2021 (natočeno v květnu 2022): "Teď jsem se snažila kombinovat enduro, olympijské cross country i sjezd a tím, že jsem taková crazy, tak se mi povedlo pár důležitých závodů."

Vybrané projekty ze sportovní oblasti pak byly posuzovány v rámci Sport Alive Awards 2022. Přihlášeno jich bylo celkem 93 v 6 kategoriích. Ostrava bodovala hned dvakrát. 

Andrea Hoffmanová, náměstkyně primátora Ostravy: "Já jsem moc ráda, že jsme vyhráli 3. místo v rámci našeho projektu Sport22!!!, který se snaží pomoci klubům s reprezentací, marketingem a s fungováním, včetně získávání sponzorů a dalšího vzdělávání v této oblasti." 

Mezi deset nejlepších sportovních projektů měst a krajů se dostal také projekt Ostravských sportovních her, který vytvořil prostor pro všechny školáky, aby si mohli vyzkoušet různé sporty. Šlo především o motivaci a probuzení zájmu o sportování. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy