Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fakultní nemocnice v Ostravě otevře novou terapeutickou zahradu pro dětské pacienty

  • Ostrava,

Pro děti a jejich rodiče je dlouhodobý pobyt v nemocnici vždy nepříjemnou událostí. V ostravské Fakultní nemocnici pro ně spolek Sára dětem vybudoval hřiště, kde mohou nyní příjemně krátit čas strávený léčbou.

Na novou terapeutickou zahradu se můžou těšit pacienti Fakultní nemocnice v Ostravě.  Zahrada se spoustou herních prvků zpříjemní pobyt jak dětem, tak jejich rodičům.

Petr Loskot, místopředseda spolku Sára dětem: "Je to určené pro všechny děti, které se léčí tady ať už na dětské klinice nebo na klinice dětského lékařství. Ale samozřejmě všichni návštěvníci celé nemocnice  budou moci terapeutickou zahradu využívat. Všichni víme, jak nelehká doba je a jak potřebná je lidská empatie a takové to srdíčko na té správné straně, aby si lidé pomáhali, protože ta doba opravdu není jednoduchá."

Jan Pavlíček, přednosta Kliniky dětského lékařství: "Všechny velké kliniky mají zahradu, a já jsem říkal, že já nemám. A po roce ve funkci mám."

Spolek Sára dětem tento projekt začal připravovat již před sedmi lety, kdy se rozhodli posunout svoji charitativní činnost na novou úroveň. Pomáhat chtějí nemocnici i nadále.

Martina Loskotová, předsedkyně spolku Sára dětem: "My jsme se rozhodli posunout je někam dál a přemýšleli jsme, jakým způsobem. Hledali jsme někoho, komu by peníze z výtěžku byly prospěšné. Už plánujeme na příští rok projekt s názvem klimatizace do každého pokoje."

Personál nemocnice má z nové zahrady velkou radost a už teď se těší na její využití.

Jan Pavlíček, přednosta Kliniky dětského lékařství: "Všechny velké kliniky mají zahradu, a já jsem říkal, že já nemám. A po roce ve funkci mám."
Jana Nová, zdravotní sestra na dětské hematoonkologii: "Ta zahrada je pro nás obrovským přínosem a celá léčba se určitě bude snášet líp."

V tuto chvíli zahrada čeká na získání certifikátů, které zaručí její bezpečnost.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy