Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava slavila připomínku výročí 28. října. Doprovodný program připravila i Nová radnice

  • Ostrava,

Ostrava slavila 28. říjen, den kdy se zrodil samostatný Československý stát. Při pietním aktu v Husově sadu si lidé připomněli důležitost tohoto svátku. Pro město je tento den i vzpomínkou na otevření Nové radnice, která si, jako každý rok, připravila pro veřejnost bohatý program.

Za zvuků dechové kapely se sešli představitelé města, pamětníci a všichni ti, kdo chtěli 28. října uctít památku bojovníků za svobodu. Zazněla slova hejtmana Moravskoslezského kraje, který připomněl důležitost svobody a sounáležitosti i v dnešní době.

Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje: "Já pevně věřím, že tyto oslavy naznačí směr, že je třeba se se všemi těmi problémy vypořádat a hlavně se spojit."

S důležitostí oslav souhlasili všichni přítomní.

Martina Vavříková, místostarostka Ostrava-Jih: "Jsem velmi ráda za to, že si neustále připomínáme tyto pietní akce a  vzdáváme takto holt těmto významným událostem."

Radim Ivan, místostarosta Ostrava-Jih: "Tento svátek má opravdu sloužit k tomu, abychom zase našli společnou řeč a uměli navázat dialog." 

Od 14 hodin si lidé mohli vychutnat program na ostravské Nové radnici. Ve své kanceláři je přivítal i primátor města, kde se s ním lidé mohli pozdravit a zeptat se na nejrůznější otázky.

Tomáš Macura, primátor města Ostravy: "Ptají se kolik hodin denně tady trávím, někteří se ptají, kolik beru peněz, ale vesměs jsou to fajn otázky. Takže se teď ptají třeba na koncertní halu nebo na jiné velké stavby ve městě."

anketa, návštěvníci Dne otevřených dveří: "Myslím si, že je to pěkný program pro lidi a zábavný." 

Návštěvníci si také mohli již tradičně prohlédnout krásu Ostravy z radniční vyhlídkové věže.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy