Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za tři bodné rány přijala žena 7,5 roku. Dohoda o vině a trestu urychlila proces.

  • Ostrava,

Sedm a půl roku by měla strávit ve vězení žena z Havířova, která v opilosti zezadu zaútočila na svého přítele a jen díky jeho aktivní obraně ho neubodala. Muž jí prý odpustil a dokonce přiznal, že by od jejího potrestání ustoupil úplně.

Letos v dubnu se Renata Homolová se svým bývalým přítelem opět pohádala ve svém bytě v Havířově. I když se už rozešli, stále u ní bydel a nechtěl prý odejít. Oba byli opilí a on se chystal ven. Zaútočila na něj nožem, když se obouval. 

poškozený: "Nejprve mě začala škrtit, já jsem jí odžduchnul, ona si šla pro nůž, to jsem ale nevěděl a jak jsem byl zády a obouval jsem se, tak mě dvakrát napadla do krku a když jsem se otočil, tak do hrudníku. Dál nepokračovala, protože ten nůž jsem ji vzal." 

Když ji prosil, aby mu zavolala pomoc, údajně prohlásila "klidně zdechni." Pomoc si nakonec zavolal sám a lékaři ho zachránili. Rána, který směřovala na krk prý minula tepnu jen o milimetr. Za pokus o vraždu ženě hrozilo až 18 let vězení, ale přijala nabídku žalobce a tak stráví ve vězení 7 a půl roku.

Vít Legerský, státní zástupce: "Obviněná se od počátku trestního řízení stavěla ke svému jednání čelem, spolupracovala a snažila se popsat ty okolnosti, které vedly ke spáchání toho skutku."  
poškozený: "Já jsem jí odpustil hned na začátku, stalo se to, žiju, život jde dále a mrzí mě to hlavně kvůli dětem." 

Díky dohodě mezi žalobcem a obžalovanou je trest pod spodní hranicí sazby, čímž se značně zkrátilo soudní jednání. Součástí rozsudku je i nařízené protialkoholní léčení. Rozsudek je pravomocný. 

Nahlásit chybu

K tématu


Chystá se prodej Slezského FC

Opavští zastupitelé odsouhlasili memorandum o budoucím prodeji fotbalového klubu Slezský FC. Jedním z vlastníků by se mohla stát slovenská ...

Nejčtenější zprávy