Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava přispěje znovu na obnovu památek. Majitelé mohou dostat až1,5 milionů korun

  • Ostrava,

Ostrava se dlouhodobě snaží, aby byly významné stavby a památky v co nejlepším stavu a proto město jejich majitelům nabízí finanční pomoc při jejich rekonstrukci. Na příští rok je znovu připraveno pět a půl milionu korun.

Až 1,5 milionu korun mohou získat majitelé k obnově významných ostravských městských staveb jejich a až 500 tisíc k obnově sakrálních památek. Město v rámci tradičního programu vyčlenilo k údržbě, opravám, restaurování 5,5 milionů korun.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Dotační program vyhlašujeme již po třinácté. Díky odpovědnému přístupů vlastníků objektů i finanční podpoře města Ostrava tak bylo obnoveno již na 200 významných staveb ve městě. Lhůta pro předložení žádostí je nyní stanovena od 2. ledna 2023."

Dotace v obou případech může činit maximálně polovinu přímých nákladů, zbylé náklady hradí majitel stavby. 
Zájemci naleznou detailní informace k programu na webu města. Letos se tak například kostel Neposkvrněného Početí Pany Marie v Přívoze vymaloval a opravil interiér. 

Francizsek Gajewski, administrátor farnosti: "Je to velmi dobré a já jsem velmi vděčný, že něco takového vůbec je. Velmi mi to pomohlo a ještě bychom potřebovali opravit vitráže, které byly zničeny koncem války a očištěn hlavní oltář." 

Projekty jsou posuzovány podle společenského významu renovovaného objektu, zároveň je ale posuzován stav jeho ohrožení či dostupnost široké veřejnosti. Žádosti budou orgány města schvalovat do konce června 2023.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

STARTRONIC s. r. o.;
Ostrava
od 17 300 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 28 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail