Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava připravila nový dotační program na oživení prázdných budov. Přibydou tak nové byty

  • Ostrava,

Ostrava pokračuje ve snaze o zvýšení počtu bytů ve městě. Připravila proto nový dotační program, který také zároveň řeší problémy s prázdnými prostory ve městě. Majitelé, kteří nevyužívané nemovitosti přemění na byty, mohou požádat o dotaci.

Dostatek kvalitního bydlení je pro každé město důležitým předpokladem pro jeho další rozvoj. Město Ostrava přináší proto nový podpůrný program pro soukromé vlastníky nemovitostí, jehož smyslem je vracet do života dlouhodobě nevyžívané budovy a současně rozšiřovat nabídku nájemního bydlení ve městě.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: „Program na obnovu nevyužitých budov za účelem rozvoje bytového fondu v Ostravě jsme připravovali v návaznosti na Strategický plán města fajnOVA s cílem podpořit oživení dlouhodobě opuštěných budov. Navazujeme tak na projekt Refill, který mapoval dlouhodobě prázdné objekty a aktivizoval je k využití především formou tzv. dočasného užívání. Nyní je tím cílem nové dlouhodobé užívání pro nájemní bydlení. Tedy řešení zvyšujících se problémů s dostupností bydlení ve městě."

Program je koncipován jako víceletý a předpokládá postupné vyhlašování jednotlivých výzev. Celková alokace je 40 milionů korun pro léta 2023–2026 a zároveň první výzva programu. Na první výzvu je připraveno 20 milionů korun.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Příspěvek města je stanoven ve výši 5 tisíc korun/m² bytu do výše až 350 tisíc korun za byt, jeden žadatel může získat maximálně 3 miliony korun."

Žadatelem může být vlastník či spoluvlastník objektu. Lhůta pro podávání žádostí je stanovena od 1. března  31. března 2023.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy