Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kriminalisté se strážníky před Vánoci vyčistili Ostravu. Zaměřili se na kapsáře a lupiče

  • Ostrava,

Blíží se Vánoce a to se každý rok aktivizují zloději a doslova řádí v nákupních centrech, barech nebo například v hromadné dopravě. Letos se proto ostravští kriminalisté spojili se strážníky a společně se na tyto kriminální živly zaměřili.

Je jasné, že zloděje vždy přitahují místa, kde je na malém prostoru velké množství lidí. Na Vánoce navíc mohou mít u sebe více peněz, protože jdou často nakupovat dárky. Z nákupních center či MHD se tak stává ráj pro zloděje. Oblíbené jsou i restaurace a bary, kde jsou např. firemní vánoční večírky. Letos se na ně policisté připravili a společně se strážníky realizovali několik akcí.

Karel Mul, vedoucí kriminálky Ostrava: "Bylo nasazeno 40 kriminalistů, kteří na základě analýzy vytipovali místa, kde se scházejí podezřelé osoby a jednak místa, kde dochází k pouliční trestné činnosti." 

Celkem proběhla čtyři opatření, při kterých bylo zkontrolováno více jak tisíc osob. Téměř dvě desítky osob byly v celostátním pátrání. V těchto dnech byl také obviněn 45letý kapsář, který je podle policistů legendou ve svém oboru. V tramvaji používá osvědčenou fintu bundy přes rameno. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Umí využít momentu nepozornosti a během okamžiku se bez povšimnutí dostane do kabelky, batohu či tašky. Za použití „staré finty“ má použít například přehozenou bundu přes rameno, aby působil nenápadně a poté se nepozorovatelně zmocnit věcí, které mají poškození v taškách."

I přesto, že v průběhu akce byla řada zlodějů zadržena, rozhodně nepolevujte v obezřetnosti a mějte své věci vždy pod kontrolou. V hromadné dopravě, obchodním centru i jinde.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy