Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté hledají psychicky nemocného mladíka. V noci zřejmě zapálil dům svých rodičů

  • Ostrava,

Rozsáhlý požár rodinného domku v Martinově zaměstnal dnes v noci ostravské hasiče. Krátce po uhašení byli do akce povoláni policisté a začala rozsáhlá pátrací akce. Majitelé domu totiž zjisti, že zmizel jejich psychicky nemocný syn. Je možné, že dům se spícími rodiči podpálil právě on.

Kolem půlnoci z neděle na pondělí zavolal na tísňovou linku svědek, který z okna svého domu uviděl v Martinově v dálce něco hořet. Domníval se, že hoří odpadky, ale hasiči, kteří na místo přijeli zjistili, že v plamenech je rodinný dům.

majitel domu: "O půlnoci nás vzbudili hasiči, že nám hoří chalupa. Ohlásil to někdo z paneláku." 

Na místo musel dorazit i psycholog, protože manželé se domnívali, že plamenech zůstal jejich psychicky nemocný syn, to se ale nepotvrdilo. 

Lukáš Popp, velitel stanice Ostrava-Poruba: "Hasiči už při jízdě na místo události viděli z dálky vysoké plameny na střeše domu, proto velitel ihned požádal o vyslání další techniky. V době příjezdu byla celá střecha rodinného domu v plamenech a část již byla propadlá. Hasiči z domu evakuovali majitele domu, od kterých obdrželi informaci, že by se v domě měl nacházet ještě jejich syn. Hasiči zahájili ihned vyhledávání syna, jak vnitřkem budovy, tak i zvenčí, pomocí žebříků."

Požár byl pod kontrolou za 30 minuta  a dohašování trvalo dalších 5 hodin. To už ale bylo dávno jasné, že syn se ztratil a protože trpí psychickou nemocí a je téměř slepý, byla zahájena pátrací akce. Jakub Dostalík je ročník 1996, má hnědé vlasy a nosí brýle.  

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Muž je pohřešovaný svou rodinou od dnešních nočních hodin, kdy by mohl být v přímém ohrožení života, a to z důvodu psychických problémů. Již v minulosti měl sebevražedné sklony."

Policisté prohledali celou lokalitu a k jeho hledání byl využit i dron. Nalezen ale nebyl. Vše nasvědčuje tomu, že dům nad hlavami rodičů zapálil právě pohřešovaný mladík a je možné, že se poté pokusil nebo pokusí o sebevraždu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy