Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do MS kraje přijel prezident Petr Pavel s manželkou. Setkal se s hejtmanem i primátory velkých měst

  • Ostrava,

Prezident Petr Pavel na dva dny zavítal do Moravskoslezského kraje. Po setkání s hejtmanem Vondrákem a primátorem Macurou si prezident prohlédne například kampus Ostravské univerzity na Černé louce a ve středu pak sfárá na Karvinsku do dolu Darkov.

Prezident Petr Pavel si pro svou vůbec první návštěvu v regionech po inauguraci vybral náš kraj. Jeho první zastávka vedla na krajský úřad, kde je spolu s manželkou přivítal hejtman Ivo Vondrák se svou ženou. Uvnitř úřadu ho čekal potlesk zaměstnanců. Petr Pavel i jeho manželka se zapsali do návštěvní knihy a dostali od hejtmana dary od místních výrobců.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Tady jsou dřevěné hodinky a pro paní Pavlovou tady mámě Šikmý kostel Karin Lednické, což je bestseller, dokonce je přeložený do angličtiny, který popisuje historii našeho kraje a tady je ještě něco z Vrbna pod Pradědem."

Prezident dostal dřevěné motorkářské hodinky a jeho žena karafu ze sklárny ve Vrbně pod Pradědem. Oba dostali trička potištěná ostravským nářečím. Novinářům pak prezident vysvětlil, proč si vybral náš kraj a odmítl, že by to souviselo s jeho podporou hejtmanem a primátorem ve volbách. 

Petr Pavel, prezident ČR: "Je naprosto správné a taky zdvořilé, když u první návštěvy začnu u hejtmana. Kromě toho se také podívám na některá zařízení, která jsou v krajském městě. V tomto případě je to to, čím se město může chlubit a to je univerzita a nový kampus." 

Prezident také řekl, že nejde o jeho poslední návštěvu kraje, během příštích cest chce zavítat například do Krnova, Bruntálu nebo Osoblahy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy