Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

5 tisíc ostravských řidičů musí vyměnit řidičáky. Čas mají jen do konce roku

  • Ostrava,

Dnes tady máme varování pro řidiče. Zkontrolujte si platnost svých řidičských průkazů, protože jen v Ostravě skončí na konci roku platnost více pěti tisícům lidí. O výměnu lze požádat i elektronicky.

Jako každý rok varuje magistrát Ostravy řidiče, aby si zkontrolovali platnost řidičských průkazů. Do konce tohoto roku čeká výměna ještě asi 5 a půl tisíce řidičských průkazů. Možností, jak podat žádost o výměnu je hned několik. Od  osobního podání na kterékoli obci s rozšířenou působností v České republice až po elektronicky podanou žádost. 

Dalibor Mozdřeň, vedoucí odboru dopravně správních činností ostravského magistrátu: „Kontrola řidičského průkazu si vyžádá několik sekund. I přes tuto skutečnost evidujeme dvě významnější, dá se říci vlny zájmu řidičů o výměnu. Tu první před letní dovolenou, a tu druhou před dovolenou zimní, kdy se lidé chystají například strávit volno v zahraničí a teprve při kontrole dokladů zjišťují, že dokumenty pozbyly platnosti. S ohledem na blížící se vánoční svátky a také skutečnost, že jen u nás si má ještě vyměnit řidičský průkaz víc jak pět tisíc řidičů, tak mohu doporučit, aby si lidé řidičský průkaz zkontrolovali a pokud jsou mezi těmi, kterých se výměna týká, mohou již o nový doklad požádat."

Žádost lze podat v případě uplynutí nebo blížícího se konce platnosti řidičského průkazu, ne však dříve než 90 dnů předem. Pokud lhůtu řidič dodrží, je osvobozen od správního poplatku.

Dalibor Mozdřeň, vedoucí odboru dopravně správních činností ostravského magistrátu: "I když od 1. ledna 2024, díky novele zákona o silničním provozu, již nebude nutné mít u sebe fyzicky při řízení řidičský průkazu, nic se nemění na povinnosti platným řidičským průkazem disponovat. Výměna řidičských průkazů po uplynutí lhůty platnosti bude probíhat stejně jako doposud."

Úřední hodiny odboru dopravně správních činností jsou každý pracovní den v týdnu, přičemž v pátek pouze pro objednané klienty. Platnost řidičských průkazů pro osobní auta a motorky je 10 let. Ostatní skupiny musejí řidičák obnovovat každých 5 let. 

Nahlásit chybu


K tématu
ELTOM, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 36 000 Kč/měsíc

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail