Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení Slezské Ostravy má za sebou setkání s občany v Muglinově. Chystají se další debaty

Obyvatelé Muglinova se přišli osobně informovat o dění v jejich městské části. Vedení Slezské Ostravy totiž vyjelo na setkání s občany, aby jim řeklo, co se v jejich části chystá za investice. Zároveň si vyslechlo dotazy v oblastech, které obyvatele trápí a co by chtěli vyřešit.

Kulturní dům Muglinov v pondělí v 18. hodin postupně zaplnilo několik desítek místních občanů. Někoho sem přivedla zvědavost, další si přišel postěžovat, ale nechyběly ani pochvaly.

Anketa: 1.) "Dozvědět se plno novinek a poděkovat za to, že nám udělali hřiště krásné. Konečně po několika letech." 2.) "Chceme vyslechnout, s čím novým přijdete a chceme si také trošku postěžovat." - Na co? - "Na stav chodníků podél Bohumínské, na nájezd na Sprašovou ulici. Chceme přijít s dotazem, jak to bude vypadat se změnou přívodu elektrické energie a osvětlení. Jestli to neskoční tak, že se začne v polovině prosince." 3.) "I když tady bydlím 60 let v Muglinově, tak na to veřejné setkání jsem byla poprvé v roce 2019, protože loni nebylo. Covid to všechno zastavil. No a vidím, že se spousta věcí mění k lepšímu, pochopitelně, ale speciálně ta naše Bohumínská, což je cesta k trolejbusu a zpátky, tak ta nedoznala vůbec žádných změn. Takže na to se chceme právě zeptat." 4.) "Zvědavost, zeptat se, co nového." 5.) "Asi taky ta zvědavost, protože jsme tu dlouho nebyli a Jirka má připravené nějaké kritické poznámky."
Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "Setkání vedení obvodu s občany pořádáme v rámci Slezské Ostravy již třetím rokem. Vždy se snažíme vydat do každé z osmi částí městského obvodu a informovat občany o tom, co se zrovna realizuje, co chystáme, jaké jsou dlouhodobější plány. A zároveň jim dáváme prostor, aby se nás zeptali na to, co je právě je trápí a co je zajímá."

Hlavními tématy setkání jsou vždycky opravy chodníků, komunikací, aktuální investiční akce, ale i třeba různé dopravní situace nebo uzavírky.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "Na dnešním setkání v Muglinově představujeme také projekt Multifunkčního domu Muglinov, který by měl nahradit dnes nevyhovující kulturní dům, právě tady v Muglinově. Zároveň na jiných setkáních, například na sídlišti Kamenec, probíráme aktuální stav regenerace těchto sídlišť a také další etapy, které budou následovat."

Další setkání s občany naplánoval obvod na 3., 8., a 11. listopadu s obyvateli na Kamenci, v Kunčičkách a Slezské Ostravy.

Nahlásit chybu


K tématu
Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace,
Ostrava
od 18 780 do 20 540 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Zuzana Běhalová, Ostrava - Svinov, Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 28 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail