Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muže po kolapsu v koupelně hodinu resuscitovali strážníci, záchranáři i soused

43letý muž zkolaboval v koupelně svého domu ve Slezské Ostravě. Na tísňové volání reagovali kromě záchranářů i strážníci. Společně pak muže resuscitovali a výrazně pomohl také soused, který zahájil nepřímou srdeční masáž ještě před příjezdem profesionálů.

Dramatická událost se odehrála v pondělí 12. prosince krátce po třinácté hodině ve Slezské Ostravě. V koupelně svého domu zkolaboval 43letý muž.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci na místo dorazili společně se zdravotníky. Na místě se kromě oznamovatelky nacházel rovněž soused, který ještě před příjezdem hlídky a zdravotníků vytáhl muži zapadlý jazyk a prováděl nepřímou masáž srdce."

Kontrolou zdravotního stavu muže bylo zdravotníky zjištěno, že muž nedýchá a není u něj patrná žádná srdeční činnost.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "V rámci ošetřování zdravotníky byla těmito prováděna i nepřímá masáž srdce. V té se pak společně s nimi intenzivně střídali téměř půl hodiny strážnice Veronika Václavíková a strážník Ondřej Mück."
Veronika Václavíková, strážnice: "Jednalo se o situaci, se kterou se nesetkáváme každý den. Svojí délkou byla fyzicky náročná, ale jsem ráda, že jsme byli na místě a pomohli společně se záchranou života."

Po téměř hodinové resuscitaci byl muž převezen zdravotníky do Fakultní nemocnice v Ostravě. Podle informací TV Polar ale následně i přes poskytnutou péči zemřel.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy