Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vinobraní na Slezské už nebude praskat ve švech, bude se stavět nový kulturní dům

Ostrava-Slezská Ostrava |

Oblíbené vinobraní ve Slezské Ostravě už brzy nebude přeplněné. Ne však proto, že by o něj opadl každoroční zájem, ale bude se zde stavět nový a větší kulturní dům.

Stovka seniorů a seniorek ze Slezské Ostravy měla to štěstí, že se dostala na tradiční a oblíbené vinobraní v dosluhujícím kulturním domě v Muglinově. Ještě větší radost jim přinesla čerstvá informace z úst starosty Richarda Vereše, že se zde bude stavět nový kulturní dům, do jehož sálu se jich vejde třikrát více. Možná už za dva roky.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: Já osobně letos zahajuji tady vinobraní popáté. Je to vždy akce, která je velmi oblíbená, opravdu ten sál praská ve švech a bohužel se nám často ani nedostává míst pro všechny zájemce, kteří se chtějí zúčastnit. Proto jsem velmi rád, že v následujících letech dojde k výstavbě nového kulturního domu právě tady v Muglinově, který umožní organizovat takového akce i pro větší skupiny lidí.

Dagmar Macháčková (ANO), náměstkyně ostravského primátora: Včera na zastupitelstvu města jsme schválili výstavbu nového kulturního domu tady v Muglinově, který bude stát vlastně naproti starému kulturnímu domu. Teno kulturní dům pojme až 300 lidí, což vlastně pro naše akce, pro sociální odbor a seniory bude přínos, protože na tyto akce nám chodí čím dál tím více seniorů. A naše kulturní domy jsou nevyhovující, protože sto lidí můžou pojmout. Bude tam i pobočka knihovny, budou tam nějaké ordinace, byty. Bude tam i restaurace, na kterou se moc těšíme.

Senioři si i přes omezené místo našli prostor pro tanec s živou hudbou, ochutnávku bílého a červeného vína, domácích škvarků. Vinobraní si užívali mnohdy vydatněji než mladší generace.

Anketa: Máme se tady krásně, je tady krásná zábava. Jsem tady popáté, je to tady pořád stejně krásné.

Já jsem tady poprvé, protože jsme založili seniorský klub Koblov-Antošovice a loni nám to ještě nevyšlo se tady zúčastnit, tak jsme tady letos poprvé a moc se nám to líbí.

Dagmar Macháčková (ANO), náměstkyně ostravského primátora: Na Slezské Ostravě máme šest seniorklubů, kteří se scházejí každý měsíc, a tím pádem se přihlašují na tyto akce, kde vlastně dostanou lístečky a zaplatí si vstupné. V tom vstupném máme přivítací drink, což znamená slivovice, malý koláček, na občerstvení mají řízek kuřecí, řízek vepřový, další koláče mají a pak škvarkovou pomazánku a chleba.
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: Na území Slezské Ostravy máme jeden vinný sklep v Koblově, kde samozřejmě víno jako takové neroste. A je to způsobeno hlavně tím, že Slezská Ostrava je spíše uhelný nežli vinařský region.

Už na jaře příštího roku by mohla být podle odhadů radnice dokončena hrubá stavba, a za dva až tři roky by mohl být nový kulturní dům v Muglinově hotov.


Nahlásit chybu


K tématu

Prostor před KD Frýdek dostal moderní podobu, revitalizace vyšla na 22 milionů

3. února 2025 16:26 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek zvelebil dlouho zanedbaný prostor před Kulturním domem Frýdek. Kompletní revitalizace stála přes 22 milionů. Součástí je kromě nové dlažby a chodníků také výsadba stromů. Ty budou čerpat vláhu z retenčních nádrží.

Nový Jičín už je vlastníkem svého budoucího kulturního domu

17. ledna 2025 8:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín už je oficiálním majitelem objektu Nového Slunce. Původním vlastníkům za něj zaplatil 28 milionů korun. Tato budova se stane kulturním domem města.

Nové Slunce už je majetkem města, architekti připravují studii rekonstrukce a využití

20. ledna 2025 9:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín už je oficiálním majitelem objektu Nového Slunce. Původním vlastníkům za něj zaplatil 28 milionů korun. Tato budova se stane kulturním domem města.


Rychlá reakce zachránila život. Muž po kolapsu poděkoval svým hrdinům v rámci jejich oceňování na ostravské radnici

Včera 10:49 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Předvánoční čas přinesl do prostor Nové radnice silné lidské setkání. Po několika týdnech se zde znovu potkal 41letý muž s lidmi, kteří mu na konci listopadu zachránili život. Muž tehdy zkolaboval v práci v Ostravě-Mariánských Horách a bez rychlé pomoci by neměl šanci přežít.

Vánoční přání hejtmana Moravskoslezského kraje

Včera 15:18 | Celý MS kraj | Redakce

Hejtman Josef Bělica (ANO) přeje, nejen všem obyvatelům Moravskoslezského kraje, pohodové a klidné Vánoce.

I ve vyšším věku jsou aktivní a inspirují ostatní. Ostrava ocenila seniory roku 2025

Včera 14:36 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava ocenila seniory, kteří i ve vyšším věku zůstávají aktivní a inspirují své okolí. Seniorkou roku se stala Milada Němčíková, město udělilo také dvě čestná uznání a ocenilo i jeden Klub seniorů roku.

Lidé bez domova usedli v Novém Jičíně k vánočnímu obědu

Včera 11:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínská Charita uspořádala už v těchto dnech vánoční oběd pro lidi bez domova. Pro své klienty připravila štědrovečerní pokrm a drobné dárky.

Adra pořádá kroužky pro děti s autismem, Frýdek-Místek je podporuje

21. prosince 2025 17:34 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek podporuje charitativní organizaci Adra už od roku 2020 a výjimkou není ani letošní rok. Tentokrát dostaly potřebné vybavení kroužky pro děti s poruchou autistického spektra.

Chlapci z havířovského dětského domova si užili návštěvu profesionálních barberů

Včera 10:44 | Havířov | Bára Kelnerová

Mladí hoši z havířovského dětského domova svěřili své vlasy profesionálním pánským kadeřníkům. Ti za nimi přijeli, aby jim udělali radost a dopřáli pocit, jaký běžně zažívají muži v jejich salonech.

Opava učí řidiče pracovat s novými parkovacími automaty a vyhnout se tak pokutám

20. prosince 2025 22:47 | Opava | Yvona Fajtová

V Opavě proběhl seminář o parkování ve městě. To se změnilo se zavedením modrých parkovacích zón a nových parkovacích automatů.

Žena, kterou srazilo auto v Ostravě na Mariánskohorské, zemřela

20. prosince 2025 16:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Šla v odstavném pruhu v protisměru a srazilo ji auto. Do nemocnice ji odvezli v kritickém stavu. Později ale přišla zpráva, že 61letá žena bohužel zemřela. Případ si převzali kriminalisté.

Ve Frýdku-Místku je vystaveno 350 betlémů z celého světa

20. prosince 2025 15:10 | Frýdek-Místek | Libor Běčák

Zhruba 350 betlémů z celého světa je vystaveno v Základní škole v ulici Československé armády ve Frýdku-Místku. Betlémy jsou vyrobené z nejrůznějších materiálů a některé jsou tak malé, že je k jejich prohlédnutí nutné použít lupu.

Opavská ZŠ Edvarda Beneše má po povodních nové moderní tělocvičny

20. prosince 2025 21:05 | Opava | Yvona Fajtová

Základní škola Edvarda Beneše se pyšní moderními tělocvičnami. Ty prošly rozsáhlou rekonstrukcí po loňských povodních.

Galerie výtvarného umění v Ostravě se rekonstrukcí vrací ke kořenům

Včera 10:43 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Galerie výtvarného umění v Ostravě dokončuje renovaci návštěvnického zázemí Domu umění. Obnova se týká vestibulu, pokladny, galerijního obchodu, šatny i toalet. Slavnostní otevření pro veřejnost je naplánováno v první polovině ledna.

V Dětském centru Domeček v Ostravě-Zábřehu se už radují z vánoční nadílky

Včera 9:11 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

V Dětském centru Domeček na Jedličkově ulici v Ostravě-Zábřehu se už radují z vánoční nadílky. Na Štědrý den si tady dárky rozbalí 14 dětí, které jsou aktuálně v centru umístěny. Největším dárkem pro centrum bude ale stěhování do nového moderního zázemí, které se začalo stavit letos v létě.

Domov Korýtko bude nejmodernějším zařízením pro seniory v Ostravě

19. prosince 2025 17:26 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Rozsáhlá rekonstrukce a přístavba Domova Korýtko v Ostravě se blíží k závěru. Stavba se kvůli technickým komplikacím protáhla o dva roky a výrazně prodražila. Hotová by ale měla být v únoru. Konečná kapacita bude 254 klientů.

Ranní nehoda na Mariánskohorské: policie hledá svědky vážného střetu s chodkyní

19. prosince 2025 13:48 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

V pátek 19. prosince ráno zasahovaly složky IZS v Moravské Ostravě u vážné dopravní nehody. Řidič osobního auta se na Mariánskohorské ulici střetl s chodkyní, která utrpěla těžká zranění a skončila v nemocnici. Policisté nyní hledají svědky události.

V sídle CKV v centru Ostravy vyrostla Betlémská Jurta bratří Formanů

19. prosince 2025 11:30 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Prostory Vily Hanse Ulricha na Sokolské třídě v Ostravě se proměnily ve výjimečné místo plné vánoční atmosféry, poezie a klidu. Divadlo bratří Formanů a jejich přátel představilo v Centru kultury a vzdělávání interaktivní expozici Betlémská jurta.

Zanedbaný hřbitov ožívá: Mariánské Hory investují miliony

19. prosince 2025 10:33 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Hřbitov v Ostravě-Mariánských Horách prochází v těchto měsících rozsáhlou rekonstrukcí, která má zlepšit jeho celkový stav i komfort pro návštěvníky. Práce probíhají za plného provozu a jsou rozděleny do dvou etap.

Vinobraní na Slezské už nebude praskat ve švech, bude se stavět nový kulturní dům
Vydáno 26. září 2023 16:40, Ostrava-Slezská Ostrava, Petr Kůdela
Oblíbené vinobraní ve Slezské Ostravě už brzy nebude přeplněné. Ne však proto, že by o něj opadl každoroční zájem, ale bude se zde stavět nový a větší kulturní dům.

Stovka seniorů a seniorek ze Slezské Ostravy měla to štěstí, že se dostala na tradiční a oblíbené vinobraní v dosluhujícím kulturním domě v Muglinově. Ještě větší radost jim přinesla čerstvá informace z úst starosty Richarda Vereše, že se zde bude stavět nový kulturní dům, do jehož sálu se jich vejde třikrát více. Možná už za dva roky.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: Já osobně letos zahajuji tady vinobraní popáté. Je to vždy akce, která je velmi oblíbená, opravdu ten sál praská ve švech a bohužel se nám často ani nedostává míst pro všechny zájemce, kteří se chtějí zúčastnit. Proto jsem velmi rád, že v následujících letech dojde k výstavbě nového kulturního domu právě tady v Muglinově, který umožní organizovat takového akce i pro větší skupiny lidí.

Dagmar Macháčková (ANO), náměstkyně ostravského primátora: Včera na zastupitelstvu města jsme schválili výstavbu nového kulturního domu tady v Muglinově, který bude stát vlastně naproti starému kulturnímu domu. Teno kulturní dům pojme až 300 lidí, což vlastně pro naše akce, pro sociální odbor a seniory bude přínos, protože na tyto akce nám chodí čím dál tím více seniorů. A naše kulturní domy jsou nevyhovující, protože sto lidí můžou pojmout. Bude tam i pobočka knihovny, budou tam nějaké ordinace, byty. Bude tam i restaurace, na kterou se moc těšíme.

Senioři si i přes omezené místo našli prostor pro tanec s živou hudbou, ochutnávku bílého a červeného vína, domácích škvarků. Vinobraní si užívali mnohdy vydatněji než mladší generace.

Anketa: Máme se tady krásně, je tady krásná zábava. Jsem tady popáté, je to tady pořád stejně krásné.

Já jsem tady poprvé, protože jsme založili seniorský klub Koblov-Antošovice a loni nám to ještě nevyšlo se tady zúčastnit, tak jsme tady letos poprvé a moc se nám to líbí.

Dagmar Macháčková (ANO), náměstkyně ostravského primátora: Na Slezské Ostravě máme šest seniorklubů, kteří se scházejí každý měsíc, a tím pádem se přihlašují na tyto akce, kde vlastně dostanou lístečky a zaplatí si vstupné. V tom vstupném máme přivítací drink, což znamená slivovice, malý koláček, na občerstvení mají řízek kuřecí, řízek vepřový, další koláče mají a pak škvarkovou pomazánku a chleba.
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: Na území Slezské Ostravy máme jeden vinný sklep v Koblově, kde samozřejmě víno jako takové neroste. A je to způsobeno hlavně tím, že Slezská Ostrava je spíše uhelný nežli vinařský region.

Už na jaře příštího roku by mohla být podle odhadů radnice dokončena hrubá stavba, a za dva až tři roky by mohl být nový kulturní dům v Muglinově hotov.


Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000039294/vinobrani-na-slezske-uz-nebude-praskat-ve-svech-bude-se-stavet-novy-kulturni-dum