Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí hasiči z Heřmanic dovezli z republikového šampionátu medaile z běhu s překážkami

Hned sedm mladých hasičů a hasiček z Ostravy-Heřmanic se díky svým kvalitním i zlatým výkonům v regionálních pohárech probojovalo na republikový šampionát v Brně v běhu na 60 metrů s překážkami. Tam nakonec cinkly hned tři medaile. Všechny tyto hasičské naděje přijal a ocenil starosta Slezské Ostravy Richard Vereš.

Dvě bronzové medaile přivezly do Slezské Ostravy Ema Žmolíková v kategorii mladších dívek – 7 až 11 let, a Ellen Mikulová v kategorii starších dívek – 12 až 15 let. Na zlatém stupínku skončil Ondřej Slavický v kategorii mladších chlapců.

Silvie Šeděnková, SDH Heřmanice, vedoucí mládeže: Je to obrovský úspěch, co se týče republiky, jsme ještě takový úspěch neměli. Nejlepší, co jsme za těch 20 let, co to dělám, nejlepší bylo druhé místo na krajském kole s družstvy. Já bych chtěla poděkovat hlavně trenérům, protože jejich obětavý přístup. Radovan Šugar, ten se stará o materiál a o takovou tu techniku běhu, ale Oldřich Žmolík, ten se věnuje dětem hlavně po fyzické stránce a je to na dětech velmi vidět. Dokáže je namotivovat, takže opravdu se tomu věnují s láskou, bych řekla.

Svého sportovního ducha prokázal Ondra při zlatém doběhu. Místo radosti šel nejprve utěšovat svého soupeře a kamaráda, až pak si vzpomněl, že je nejlepší v České republice.

Ondřej Slavický, mladší chlapci, zlatá medaile: Radost mám určitě velikou. Kamaráda jsem utěšoval, protože oba dva pokusy, které měl, tak se mu nepovedly. Určitě pomýšlel na nějaké vyšší příčky. Přes zimu budu vlastně přestupovat do vyšší kategorie, takže přes zimu se budu vlastně připravovat, abych se to jiné, co tam je, pořádně naučil a dokázal konkurovat i příští rok.

Jednoznačným úspěchem jsou i dvě bronzová umístění děvčat.

Ellen Mikulová, starší dívky, bronzová medaile: Běželo se mi dobře, tartan byl rychlý, takže celkově to bylo všechno rychlé. Brno samo o sobě bylo hezké a bylo to super, užila jsem si to. Je to pro mě impuls.
Ema Žmolíková, mladší dívky, bronzová medaile: Jsme tam všechny skoro kamarádky. S holkama si občas i píšeme a podporujeme se. Hned, jak jsem doběhla, tak jsem čekala, a hned za mnou běžely dvě moje nejlepší kamarádky. Jedné se to nepovedlo, tak jsem ji hned začala utěšovat, a pak to bylo v pohodě. Teďka se už těším, soustředím se na zakončení českého halového poháru.
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: Úspěchu heřmanických hasičů si samozřejmě velmi vážíme a já jsem rád, že na Slezské Ostravě požární sport, a zejména u mládeže, má velké úspěchy. Nejen v Heřmanicích, ale třeba i v Muglinově. Městský obvod proto aktuálně připravuje nový projekt hasičského cvičiště, které by sloužilo všem jednotkám sboru dobrovolných hasičů, ale právě i sborům hasičské mládeže v rámci našeho městského obvodu, ale nejen jeho.
Silvie Šeděnková, SDH Heřmanice, vedoucí mládeže: Hrozně je to baví, trénujou v každém svém volném čase, ve chvíli, kdy se sejdeme v hasičárně, tak běhají s hadicemi a nenechají si to vytrhnout z rukou, takže doufáme, že to vyjde a že jim to vydrží.

Hasiči věnovali starostovi Verešovi fotografii soutěžního týmu. Přejeme všem mladým i dospělým hasičům a hasičkám z Heřmanic i další úspěchy na sportovním poli.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 34 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 28 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail