Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětem mokro u kulturního domu v Muglinově nevadilo, zaujali je psi a kovbojové

Včera 17:03, Ostrava-Slezská Ostrava, Petr Kůdela

Střelbu míčkem lakrosovou holí na branku a šípem do terče, skákání v pytlích, malování na obličej, hašení požáru auta, psi honící uprchlého vězně či kovbojové práskající bičem. To všechno mohli zažít malí i velcí návštěvníci Dětského dne ve Slezské Ostravě.

Vítězové Beskydské sedmičky se sblížili při sportu, běhat začali až v dospělosti

Včera 16:52, Ostrava-Slezská Ostrava, Petr Kůdela

Zářným příkladem toho, že není nikdy pozdě na sportování, například i na déletrvající běh, jsou manželé Monika a Tomáš Přibylkovi z Koblova. Pravidelně běhat začali až v dospělosti, zhruba před 12 lety. Extrémní běh je dokonce dal dohromady a učí je vzájemné podpoře.

V charitním domě žije i nejstarší obyvatelka Slezské Ostravy, bylo jí už 102 let

Včera 16:24, Ostrava-Slezská Ostrava, Petr Kůdela

Maximální počet šesti desítek klientů mají v současnosti na starosti pracovníci Charitního domu svatého Václava - Domova pokojného stáří v Ostravě-Heřmanicích. Protože jej zřizuje Charita Ostrava, je zde k dispozici nejen lékařská, ale i stálá duchovní služba.

V Hrabůvce vznikne park s jezírkem. Přibudou stromy keře i trvalky

Včera 10:37, Ostrava, Tomáš Kořistka

Ostrava pokračuje v budování revitalizacích parků na celém území města. Další krásné místo pro relaxaci a odpočinek tak vznikne v Hrabůvce u polikliniky. Vévodit mu bude jezírko napájené z okapů okolních budov.

Poruba má moderní sportovní areál. Sportovat v něm mohou vrcholoví sportovci i hobíci

2. října 2023 9:43, Ostrava, Tomáš Kořistka

Dnes jistě potěšíme všechny milovníky sportu, protože skončila rekonstrukce asi největšího sportovního areálu v Ostravě. Jde o multifunkční sportoviště v Porubě, které mnozí znají jako Stadion VOKD. Zázemí zde najdou nejen vrcholoví sportovci ale i hobíci.

V Ostravě havaroval horkovzdušný balon s 25 cestujícími

1. října 2023 21:13, Ostrava, Libor Běčák

Nehodou skončil vyhlídkový let horkovzdušného balonu nad Ostravou. Narazil do školní budovy a poškozený byl také o koruny stromů. I po nehodě letěl dál a přistál až za asistence policistů.

Porodnice ve Vítkovicích má nový pokoj pro maminky

1. října 2023 8:10, Ostrava-Vítkovice, Libor Běčák

Centrum péče o matku a dítě Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice má pro budoucí maminky zbrusu nový monitorovací pokoj, který jim před porodem zajistí ten nejvyšší komfort.

Jantarové schodiště slávy na Bolt Tower zdobí nová hvězda Eduarda Halberštáta

1. října 2023 7:41, Ostrava, Libor Běčák

Šestaosmdesátiletý výtvarník se stal letos dalším držitelem Ceny Jantar za celoživotní přínos kultuře Moravskoslezského kraje. Schodiště na Bolt Tower v areálu Dolních Vítkovic tak zdobí již devět symbolických hvězd se jmény významných žijících osobností kultury Moravskoslezského kraje.

Ceny Thálie vezou do Ostravy Stanislav Šárský a Tomáš Savka

1. října 2023 7:19, Ostrava, Libor Běčák

Národní divadlo Moravskoslezské slaví. Za celoživotní mistrovství v činohře převzal v sobotu v pražském Národním divadle Cenu Thálie Stanislav Šárský. Za mimořádný jevištní výkon získal svou druhou Cenu Thálie Tomáš Savka.

V Ostravě-Porubě pokračují tématicky zaměřené komentované vycházky

29. září 2023 22:52, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová

V Porubě pokračuje kolotoč oblíbených komentovaných vycházek. Zářijová vycházka zájemce seznámila s výstavbou čtvrtého porubského obvodu i zajímavými budovami v této lokalitě.

Komerční sdělení více

OVAK radí a informuje aneb Přihlaste se k OVAK Newsletteru

Zajímá Vás, co je u nás nového? Přihlaste se k odběru našeho OVAK Newsletteru, který přináší výběr těch nejzajímavějších informací o projektech, o důležitých novinkách, událostech a službách v oblasti vodohospodářství v Ostravě.

Co je náplní kardioprogramu Nemocnice ve Frýdku-Místku? Rozhovor s MUDr. Kamilem Zemanem

Světový den srdce (World Heart Day) si každoročně připomínáme 29. září. Již od roku 2000 jej vyhlašuje Světová federace srdce (WHF) a Světová zdravotnická organizace (WHO). Cílem je upozornit na stále se zvyšující počet kardiovaskulárních onemocnění, jejich prevenci a léčbu. V České republice je totiž srdeční onemocnění každoročně zodpovědné za přibližně 30 % úmrtí.

LIBERTY zahájila tříletý vzdělávací program se studenty elektrotechniky

Po tři následující roky budou moci studenti ostravské Střední školy elektrotechnické Na Jízdárně získávat neocenitelnou praxi v provozech a školicím centru akciové společnosti LIBERTY Ostrava. Vzdělávací program, který byl nyní zahájen ve spolupráci s mezinárodní nadací GFG Foundation, má přinést hutní firmě nové kvalitní zaměstnance, především elektrikáře.

Řemeslo má zlaté dno. Intetraktivní soutěž pro žáky základních škol

Tak zní název oblíbené interaktivní soutěže v praktických dovednostech pro žáky základních škol. Do letošního 16. ročníku, který proběhne ve dnech 4. - 5. října v objektu Střední školy společného stravování Ostrava – Hrabůvka, se zapojí žáci devátých tříd z více než 30 základních škol v regionu.

Moravskoslezský kraj se pyšní nejnižší úmrtností novorozenců

Dobrých zpráv není nikdy dost. Perinatologické centrum při Fakultní nemocnici v Ostravě se může pyšnit jedním z nejvýznamnějších úspěchů v oblasti péče o novorozence a jejich matky. Statistiky potvrzují, že je to právě Moravskoslezský kraj, který má nejnižší novorozeneckou úmrtnost v České republice, a to díky vynikající práci tohoto centra. Ale co přesně za tak skvělými výsledky stojí?

Dvě Ceny Thálie putují do Ostravy

Stanislav Šárský převzal (nar. 1939) v pražském Národním divadle Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v činohře! Tomáš Savka převzal v pražském Národním divadle svou druhou Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon – tentokráte za roli Maxe Bialystocka v muzikálu Mela Brookse a Thomase Meehana PRODUCENTI.

Více