Reklama

Přátelské česko-polské barvy v Ostravě

  • 28. června 2019,
  • 23:04

Posledním společným setkáním české a polské mládeže v rámci mikroprojektu „Mezi stranami” byla výtvarná aktivita, kterou jsme se rozhodli zrealizovat v areálu Dolní oblasti Vítkovice.

Reklama

Proč právě tam? Jelikož smyslem projektu je sdílení a poznávání  historie a kultury na obou stranách hranice, není lepšího místa, kde by se dalo demonstrovat, resp. tak opravdově zažít to, s čím je náš region spjat, co jej tvořilo a čím byl dlouhá léta ovlivňován. Pozorný návštěvník v  Expozici U6 mohl odhalit tajemství technických vynálezů a projít  se po historii technického pokroku od průmyslové revoluce po současnost. Díky interaktivním exponátům jsme měli možnost vědu a techniku zažít doslova na vlastní kůži, vyzkoušet si celou řadu pokusů a vyrobit si i vlastní výrobky. Po obědě ale zábava skončila a my se museli dát do práce. Zadání bylo namalovat obrazy na téma Přátelství. Malovalo se na plátno i na kartony, akrylovými barvami i pastelem. Že se nejednalo jen o jednoduché malůvky, tak to mohli posoudit jak náhodní kolemjdoucí návštěvníci areálu, tak i všichni , kdo zavítali k nám do Kulturního centra, kde obrazy byly na menší výstavě k shlédnutí po dobu 14 dnů, než se přemístily na výstavu i do partnerské  knihovny v Czechowicích-Dzedicích. 

E-mail-wzór

"Mezi stranami" je série projektů pořádaných Kulturním centrem  ve Frýdlantu nad Ostravicí a knihovnou Czechowice -Dziedzice. Hlavním cílem projektu je zintenzivnit polsko-českou spolupráci a usnadnit obyvatelům obou měst prospěch z kultury a cestovního ruchu.

Projekt je rozdělen na modul pro děti a mládež. Děti se při uměleckých a literárních setkáních seznamují s tématem folklóru, ochrany zvířat a seberozvojem. Výuka probíhá formou her a workshopů. Mladí lidé se seznámí s tématy důležitými v psychosociálním vývoji, jako je svoboda, vzpoura, láska a přátelství. Setkání budou organizována formou debat a workshopů. Setkání povedou spisovatelé, cestující a pedagogové - atraktivní lidé díky svému talentu a profesi. V obou modulech jsou plánovány výlety do atraktivních míst na polsko-české hranici. Animátoři a knihovníci zapojení do projektu navíc prohlubují své znalosti o problematice místní kultury a propagují ji mezi mladými lidmi.

Mikroprojekt pod názvem "Mezi stranami. Polsko-česká podpora kultury na hranicích“  je spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu INTERREG V-A Česká republika - Polsko 2014-2020 a ze státního rozpočtu prostřednictvím euroregionu Beskydy.PADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ostrava, Hlučínské jezero - Štěrkovna

Kdo nepláče není Čech / one man show Lukáše Pavláska

07.10. 19:00 - 19.08. 5:30
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Hornické slavnosti na Skalce

07.09. 13:00 - 08.09. 18:00
Ostrava, Skalka Family Park Ostrava

Bílovecká nemocnice, a.s.
Nový Jičín
od 15 939 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

JPP Development Group s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu