Veolia podpořila začínající podnikatele a řemeslníky

  • 5. prosince 2019,
  • 17:49,
  • PR

Téměř čtyři a půl milionu korun rozdělila skupina Veolia prostřednictvím svého Nadačního fondu mezi začínající podnikatele v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Podpory se dočkala zejména řemesla a služby.

Program Startér, Věř si a podnikej! realizuje skupina Veolia prostřednictvím svého nadačního fondu už od roku 2000. „Za 20 let existence vzniklo s naší podporou 2392 pracovních míst, z toho 355 pro osoby zdravotně znevýhodněné. Na nadační příspěvky jsme vynaložili téměř 112 milionů korun,“ informovala Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia.

Mezi úspěšnými žadateli jsou nové cukrářky, švadleny, stolaři, truhláři, instalatéři, dřevorubci či hodinoví manželé. Například paní Dospivová si se svou kamarádkou založila krejčovskou dílnu, která se zaměří na taneční kostýmy pro různé druhy tanečního sportu. „Nadační příspěvek použijeme na nákup strojů, určitě nám to v začátku podnikání pomůže,“ radovala se Pavla Dospivová, která založila Salon Kobra.

Symbolické šeky si přišlo na ostravský magistrát převzít celkem 68 žadatelů, kteří dohromady vytvořili 94 pracovních míst, z toho 21 pro osoby zdravotně znevýhodněné.OFTEX LENS, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 149 do 208 Kč/hod.

Detail

Hutní montáže, a.s. , Ostrava
Ostrava
od 23 640 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků