Pomozte uklidit Frýdlant nad Ostravicí :-)

  • 11. dubna 2021,
  • 6:56,
  • PR

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, do které se každoročně zapojují lidé ze všech koutů České republiky a jejímž cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Třetí dubnový víkend se do seznamu dobrovolníků, kteří se rozhodli pomoci přírodě zbavit se odpadu připojí i Frýdlant nad Ostravicí.

Letošní Covidový ročník bude pro stále platná protiepidemiologická opatření trošku organizačně odlišný. Aby se vůbec „očišťovací“ akce mohla uskutečnit a přitom účastníci neporušili vládní nařízení týkající se například zákazu shlukování lidí, akce je individuální a bude probíhat 3 dny, tj. od pátku 16. 4. do neděle 18. 4.

Nebudou se uklízet předem vytyčené trasy, ale budeme rádi, pokud si každý uklidíte u svého domu nebo své oblíbené místo v okolí. Doporučené lokality jsou oba břehy řeky Ostravice, Čeladenky, Ondřejník, cyklostezka, Zimník, stezka Vyhlídka, Lubno, Nová Ves, trasa ČEZ Frýdlantského Duatlonu (běžecká i cyklistická část ), Beskydského šerpy a jiné.

Všichni zájemci si mohou vyzvednout pytle a rukavice zdarma na předem určených místech a v časech, tj. na recepci MěÚ FnO a v hasičských zbrojnicích na Nové Vsi a na Lubně. Sesbíraný odpad prosím, vyhoďte do nejbližších černých kontejnerů nebo nechejte u separačních míst. Pokud zjistíte nějaké černé skládky, narazíte na větší kusy, jako jsou např. pneumatiky, kusy nábytku, atd., prosím, volejte na telefonní číslo 737 790 897 nebo napište na info@kcfno.cz , kde se domluvíme na dalším postupu. Odvoz pytlů s odpadem proběhne během pondělka 19. 4. 2021.

Společně vás chceme taky požádat, abyste s ohledem na schopnost viru přežívat na různých površích po různě dlouhou dobu používali při sběru odpadků dostupné ochranné prostředky. Více informací naleznete na FB a web stránkách Města Frýdlant n.O. , KCFnO a ČEZ Frýdlantský Duatlon.

Za pořadatele i přírodu moc děkujeme.Marie Zymová, MARIMÓDA Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 25 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků