Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Běh NF Křídla dětem pomohl vybrat 93500 korun pro dětské pacienty

Na trať 5kilometrového závodu se v neděli 21. dubna postavili běžci, kteří se rozhodli podpořit dětské pacienty v ostravské fakultní nemocnici.

Kateřina Brožová, ambasador NF Křídla dětem: “My jsme Nadační fond Křídla dětem, který se rozhodl zorganizovat charitativní běh pro Fakultní nemocnici Ostrava, pro centrum traumatologie a chirurgie, kde leží nemocné děti. Celý výtěžek půjde na toto oddělení, abychom vykouzlili dětem úsměv. My všichni věříme v psychosomatiku a proto věříme také, že za tento výtěžek se koupí něco hezkého, aby se děti léčily s radostí. Zní to trošku divně s radostí, ale věříme té psychosomatice, že uzdravuje."
Hana Horelová, vrchní sestra chirurgické kliniky FN Ostrava: “Výtěžek charitativního běhu nadačního fondu Křídla dětem bude využitý na dovybavení pokojíčku pro pacienty v centru dětské chirurgie a traumatologie Fakultní nemocnice Ostrava. Budou to noční stolky, dekorativní doplňky, povlečení na dětské postýlky, prostě to co udělá prostor pro hospitalizované pacienty hezčí a příjemnější.”

Běžecká trať vedla v sousedství fakultní nemocnice areálem Vysoké školy báňské a blízkým lesoparkem.

Kateřina Brožová, ambasador NF Křídla dětem: “Letos jde o druhý ročník charitativního běhu a máme připravený bohatý program. Zahajuje nám ho klaun Hopsalín, který se bude věnovat dětem a také dětský běh odstartuje. Máme tady dětský běh, který je na 550 metrů, který mohou odběhnout, nebo i s rodiči projít. Od 7 do 12 let je tady trasa 1000 metrů a v 10:30 začíná 5kilometrový hlavní běh, na který se všichni velmi těšíme. Jak vidíte, počasí nám moc nepřeje, ale běžcům to určitě nevadí a je tady spoustu běžců přihlášeno a věřím, že si to všichni užijeme společně. Na závěr jsme připravili vystoupení Petra Harazina, frontmana skupiny Nebe a závěrečnou tečku nám udělá skupina Self Made.”
Tomáš Církva, závodník: “Já jsem přijel z Valašského Meziříčí, protože ta akce mě hodně zaujala. Chci podpořit dobrou věc, charitu a nadaci, takže proto jsem přijel. Trať byla náročná, byl tam těžký kopec, který jsme si museli vyběhnout někdo vyjít, ale celkově to bylo fajn, že jsme si to užili a jsme rádi, že jsme přijeli.”

Sportovcům a dárcům se nakonec pro dětské pacienty podařilo vybrat 93 500 korun.

Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Hrad Hukvaldy má nové návštěvnické centrum, na zřícenině poskytne nejen sucho a teplo

Nové pokladny, informační centrum, sociální zázemí a v například v dešti i sucho a teplo. To vše nabízí nové návštěvnické centrum hradu Hukvaldy. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu, kdy děti v areálu hradu hledaly poklad.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Dům v Petrovicích u Karviné zachvátil velký požár, rodina spala uvnitř

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina z Petrovic u Karviné měla štěstí v neštěstí. Spali v domě, který zachvátil po druhé hodině v noci velký požár. Naštěstí se jim nic nestalo a z domu se dostali ještě před příjezdem hasičů. Ti ale zachraňovali ještě zvířecí mazlíčky dětí. Škoda po požáru je 5 milionů korun.

Léčivé prameny v Horských lázních Karlova Studánka požehnal biskup ostravsko-opavský

26. května 2024 12:17 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Policisté kontrolovali motorkáře na Opavsku a Frýdecko-Místecku

Včera 21:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté mají za sebou další dopravně bezpečností akci. Zaměřili se při ní na kontrolu motorkářů, ale kontrolovali také ostatní účastníky silničního provozu. Zkontrolovaných bylo 190 a zjištěných přestupků 60.

Jesenický umělecký festival Jes Art se konal v Janovicích již pošesté, představil umění, řemesla i workshopy

Včera 19:47 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Malíři, sochaři, fotografové, řezbáři, výtvarníci a představitelé noha dalších odvětví umění se již pošesté sjeli do Janovic u Rýmařova. Ve westernovém kempu Indiana se konal další ročník uměleckého festivalu Jes Art. Svou pestrostí a záběrem zaujal každého návštěvníka.

Pád na motokrosu, paraglidingu, i z koně. Náročný den pro moravskoslezské záchranáře

Včera 8:00 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezští záchranáři zasahovali v neděli u řady zraněných pacientů. Kromě běžných úrazů a nehod cyklistů to byl také pád při motokrosu, pád paraglidisty, či pád koně.

V Bruntále se konalo již druhé Mistrovství ČR v Nordic Walking

26. května 2024 12:05 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V Bruntále proběhl další ze série letošních velkých podniků. Mezinárodního Mistrovství ČR v Nordic Walking se utkalo rekordních více než 170 závodníků. Z toho byla téměř polovina účastníků z Polska a také výprava ze Slovenska.

V Břidličné proběhlo již 52. kolo krajské ekologické soutěže Zlatý list

26. května 2024 11:47 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Celostátní ekologická soutěž Zlatý list má již velmi dlouhou tradici. V Břidličné na Bruntálsku proběhlo již 52. krajské kolo. Celou soutěž pořádá Český svaz chovatelů a Asociace středoškolských klubů České republiky.

Finálový zápas Česko - Švýcarsko budou lidé sledovat v hospodách i na náměstích

26. května 2024 9:29 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Nejen klasicky doma nebo v restauracích, ale také na náměstích v obcích a městech budou lidé sledovat v neděli večer finálový zápas MS v ledním hokeji.