Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čeladná zažila hudební párty s MIG 21, Tros Discotequos a dalšími hvězdami

Jubilejní 10. ročník Ladné Čeladné nabídl mix žánrů a interpretů, kteří do Čeladné přilákali návštěvníky všech věkových kategorií. Během dvou dní se na pódiu vystřídali mimo jiné MIG 21, Wohnout, Lenka Filipová, Tros Discotequos s Vojtou Dykem, Jakubem Prachařem a Janem Maxiánem nebo Jakub Mazůch, který svou one man show roztančil početný dav dětí i rodičů. Sobotní den pak nabídl i dárek pro fotbalové fanoušky, kteří při charitativním zápase sledovali známé osobnosti ze světa sportu i kultury.

„Desáté výročí festivalu pro nás znamená symbolický milník, a ačkoli každý rok chceme přinášet skvělý program, letos jsme cítili ještě větší závazek nabídnout něco jedinečného, co jsme na Ladné Čeladné dosud nezažili. A podle reakcí návštěvníků si troufám říct, že se nám to podařilo. Headlineři naprosto splnili očekávání a perfektní atmosféru měly i další koncerty. Třeba Terne Čhave v sobotu večer ovládli scénu Radia Čas a hodinu hráli v ďábelském tempu pro kotel tancujících fanoušků,“ zhodnotil průběh uplynulého ročníku ředitel festivalu Jindřich Vaněk. Show doslova na míru pak odehráli Tros Discotequos, kteří vedle osvědčených domácích i zahraničních hitů na playlist zařadili třeba Buty nebo Jarka Nohavicu.

Rozšíření se dočkala také dětská zóna, která nabídla nespočet rozmanitých aktivit od tvoření, her, pohybových aktivit po skákací atrakce. V programu nechybělo divadlo a interaktivní koncerty, vrcholem pak byl taneční workshop s Jakubem Mazůchem, jehož nakažlivá energie roztančila i ty, kteří to původně neměli v plánu.

Sobotní odpoledne patřilo kromě hudby také fotbalu. Na hřišti vedle areálu se konal charitativní zápas mezi týmem SK Beskyd Čeladná a Real Top Praha. Fanoušci tak měli jedinečnou příležitost zblízka vidět legendární fotbalisty i známé osobnosti, například Jana Kollera, Jaromíra Bosáka, Karla Radu, Jiřího Babicu, Jakuba Štáfka nebo Vojtěcha Dyka. Výtěžek akce činil 220 tisíc korun a po skončení zápasu byl symbolický šek předán rodičům 13letého Honzíka, který má dětskou mozkovou obrnu. „Děkuji všem, kteří se zapojili do sbírky a máme obrovskou radost, že příběh Honzíka vyvolal takový zájem a solidaritu. Velké díky patří také všem hráčům, kteří se zápasu účastnili bez nároku na honorář,“ řekl zakladatel týmu Real Top Praha Alexandr Smita. Utkání začalo stylově státní hymnou zahranou na trubku a předáním dortu Vojtu Dykovi, který čerstvě oslavil čtyřicátiny.

Příští ročník Ladné Čeladné připadá na 31. července a 1. srpna 2026.

Hlavní partneři: obec Čeladná, rsbp spol. s r.o., HSF System a.s.

Partneři festivalu: Raiffeisen stavební spořitelna a.s., Beskydské rehabilitační centrum s.r.o., RV Styl s.r.o., RIK, realitní a inženýrská kancelář s.r.o., JR Beskyd s.r.o., Oriental.cz, s.r.o., ADSLs, Čechymen a.s., Outdoor energy, Juta Agency s.r.o., CA Lumis, 4köhl s.r.o., ČOS, a.s., Mindok s.r.o., Nákupní centrum Géčko Ostrava. s.r.o., OC Frýda a.s., BoboPark Čeladná s.r.o.

Produktoví partneři: Radegast, Kofola

Mediální partneři: Moravskoslezský deník, TV Polar, Radio Čas

Za podpory: Moravskoslezský kraj, Nadace ČEZ



Řidička v Ostravě nedala při odbočování přednost policistům, zranilo se pět lidí

Dnes 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

S největší pravděpodobností nepozornost při odbočovacím manévru stála za kolizí dvou osobních vozidel, ke které došlo v ve středu odpoledne na Bohumínské ulici v Ostravě. Řidička tam zkřížila cestu protijedoucím policistům.

Havířov dokončil modernizaci školního bazénu za 19 milionů korun

Dnes 11:39 | Havířov | Bára Kelnerová

Modernizovaný školní bazén na ZŠ Františka Hrubína v Havířově znovu slouží stovkám dětí. Rozsáhlá rekonstrukce stála radnici téměř 20 milionů korun. Bazén budou využívat i ostatní organizace.

Opilý mladík rozbil skleněné okna a dveře. Byl dopaden díky systému PCO

Dnes 12:48 | Ostrava-město | Anna Břenková

Mladý muž rozbil skleněné okna a dveře. Prý měl vztek. Volání strážníků neslyšel, protože měl sluchátka. Vandal nadýchal přes dvě promile alkoholu. Prozradil ho pult centralizované ochrany (PCO).

Cyklista ležel na zemi v bezvědomí. Ve vážném stavu byl vrtulníkem přepraven do nemocnice

Dnes 11:54 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Cyklista byl v bezvědomí, bez dechu a srdce mu přestalo bít. Záchranáři vyjížděli k muži, který ležel na silnice vedle svého kola bez známek života. Okamžitě zahájili resuscitaci. V kritickém stavu byl muž letecky přepraven do nemocnice. Policie prosí svědky nehody o podrobnější informace.

Spolykala léky a chtěla skočit pod tramvaj. Policie zachránila mladou dívku

Dnes 10:08 | Ostrava-město | Anna Břenková

Na linku 158 oznámila, že spolykala několik prášků, má u sebe nůž a že skočí pod tramvaj. Policisté dívku našli během deseti minut v lesíku v Ostravě-Zábřehu. Dívka nejdříve nespolupracovala, ale díky profesionálnímu přístupu hlídky nůž nakonec odložila. Byla předána záchranářům.

Poruba pečuje o stromy a zeleň také v zimním období. Zaměřuje se na ořezy

Včera 14:00 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba nepřestává pečovat o stromy a zeleň také v podzimním a zimním období. Takzvaný vegetační klid využívá především k bezpečnostním a zdravotním ořezům stromů a k odstraňování parazitujícího jmelí.

Nový Jičín ocenil hrdiny všedního dne, bylo jich více než čtyřicet

Včera 9:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín ocenil bezpříspěvkové dárce krve. Do auly radnice pozvalo přes 40 mužů a žen, kteří vzácnou tekutinu dávají pravidelně, a poděkovalo jim za projevenou solidaritu.

Cizinec uškrtil krajanku a její tělo hodil do potoku, našli ji za 12 dnů

Včera 13:01 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezská mordparta vyřešila další brutální vraždu. 33letý cizinec připravil o život o 10 let mladší krajanku. Kriminalisté ji nejprve pohřešovali. Později našli její tělo v říčce Olešná u Staříče.

Zastupitelstvo města Karviné na svém 23. zasedání schválilo rekordní rozpočet na rok 2026

Včera 13:55 | Karviná | Gabriela Stašová

Uskutečnilo se 23. zasedání Zastupitelstva města Karviné, na kterém zastupitelé schválili rozpočet na rok 2026. Celkový rozpočet se blíží 1,9 miliardy korun. I přes plánovaný schodek bude město dál pokračovat v rozvojových projektech a nadále podporovat své obyvatele.

Třinecká CirkArena bude přínosem pro celý MS kraj

8. prosince 2025 14:33 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Na místě bývalé hokejové haly Werk Arena v Třinci byla slavnostně zahájena stavba ambiciózního projektu CirkArena. Nové výzkumné a vzdělávací centrum zaměřené na cirkulární ekonomiku, materiálové procesy a technologie budoucnosti, by mělo vyrůst do dvou let.

V Porubě modernizují školu na Ukrajinské ulici, přinese lepší podmínky pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami

V Ostravě-Porubě se rozšiřuje a modernizuje základní a mateřské škola na Ukrajinské ulici. Nová dvoupodlažní přístavba ke stávající budově na odloučeném pracoviště školy na ulici Karla Pokorného má přinést lepší podmínky pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Vše se děje za provozu a hotovo má být příští rok v dubnu.

Hosté ve studiu: Michal Kokošek (ANO), náměstek hejtmana MS kraje

Stavba Černé kostky pokračuje podle harmonogramu, Letiště Ostrava bude mít novou ranvej

Slavnostní galavečer zahájil oslavy 120 let odborného školství v Bohumíně

Včera 7:20 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Střední škola Bohumín uspořádala slavnostní galavečer u příležitosti oslav 120 let odborného školství v tomto městě. Pozvánku dostal i štáb TV Polar.

Kampaň Řemeslo má respekt se prezentovala na Veletrhu středních škol

8. prosince 2025 14:36 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Veletrh škol, vzdělávání a pracovních příležitostí dospěl do svého letošního finále na ostravské Černé louce. Návštěvníkům nabídl ve dvou dnech pestrou prezentaci středních škol a zaměstnavatelů.

Král Viluš I. vyrazil na MikuLašské vyprášení prašivců na Prašivé

8. prosince 2025 12:25 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Veselo bylo první prosincovou neděli na beskydské Prašivé. Vyhánět prašivce se tam totiž vypravila družina lašského krále Viluše I.

Kvůli nebezpečnému předjíždění skončilo auto ve stromě. Dva senioři se vážně zranili

8. prosince 2025 10:20 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Zatím neznámý řidič ohrozil auto při předjíždění, které kvůli němu sjelo z cesty a narazilo do stromu. Bezohledný řidič ani nezastavil a pokračoval v jízdě. Oba starší cestující utrpěli vážná zranění. Policie prosí svědky nehody u Ženklavy o bližší informace.