Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tajemství sadaře Konvičky: děti se v projektu na Bruntálsku učí rozumět přírodě

  • Bruntál,

Přiblížit dětem přírodu a poznávat její zákonitosti je cílem projektu Tajemství sadaře Konvičky, který probíhá v bruntálské mateřské škole Okružní.

Projekt začal už loni na podzim, kdy si děti na zahradě své školky vysadily ovocné stromky. Letos projekt pokračuje.

„Teď na jaře jsme vytvořili záhon jahod a prakticky teď děti budou pozorovat, jak nám všechno roste a zase na podzim určitě budeme sklízet plody,“ uvádí ředitelka MŠ Okružní Iva Orságová.

Sadař Konvička se s dětmi dělí o své tajemství a ukazuje jim vztahy mezi rostlinami, zvířaty a vztahy v celém ekosystému. Nejedná se ale o nějaké suchopárné biflování. Vše se děje přitažlivou formou, zejména pomocí her.

„Ukázat jim, jakým způsobem se rodí strom, jak vzniká malá sazenička stromu. Samozřejmě i vazbu k organickému životu, k hmyzu, k opylovačům a celý ten ekosystém, aby pochopily, že nejsou jednotlivé rostliny, ale je to jeden jediný organismus,“ vysvětluje lektor Josef Čermák.

Spustit podobný projekt je náročné a něco to stojí. Peníze poskytla školce Místní akční skupina Hrubý Jeseník ze svého plánu rozvoje vzdělávání dvě.

„Je to projekt, který je financován z ministerstva školství v rámci toho velkého balíku, který nám kde z EU a je to na podporu přírodovědného vzdělávání u nejmenších dětí,“ dodává manažer MAS Hrubý Jeseník Zdeněk Macrineanu.

Projekt Tajemství sadaře Konvičky je dlouhodobý. Umožní proto dětem poznávat přírodu opravdu podrobně.

Nahlásit chybu

K tématu

Vánoční přání

Opět po roce jsou tady nejkrásnější svátky v roce – Vánoce. Stejně jako loni i v letošním roce pandemie koronaviru neumožnila uspořádat trad...


Nejčtenější zprávy