Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tajemství sadaře Konvičky: děti se v projektu na Bruntálsku učí rozumět přírodě

  • Bruntál,

Přiblížit dětem přírodu a poznávat její zákonitosti je cílem projektu Tajemství sadaře Konvičky, který probíhá v bruntálské mateřské škole Okružní.

Projekt začal už loni na podzim, kdy si děti na zahradě své školky vysadily ovocné stromky. Letos projekt pokračuje.

„Teď na jaře jsme vytvořili záhon jahod a prakticky teď děti budou pozorovat, jak nám všechno roste a zase na podzim určitě budeme sklízet plody,“ uvádí ředitelka MŠ Okružní Iva Orságová.

Sadař Konvička se s dětmi dělí o své tajemství a ukazuje jim vztahy mezi rostlinami, zvířaty a vztahy v celém ekosystému. Nejedná se ale o nějaké suchopárné biflování. Vše se děje přitažlivou formou, zejména pomocí her.

„Ukázat jim, jakým způsobem se rodí strom, jak vzniká malá sazenička stromu. Samozřejmě i vazbu k organickému životu, k hmyzu, k opylovačům a celý ten ekosystém, aby pochopily, že nejsou jednotlivé rostliny, ale je to jeden jediný organismus,“ vysvětluje lektor Josef Čermák.

Spustit podobný projekt je náročné a něco to stojí. Peníze poskytla školce Místní akční skupina Hrubý Jeseník ze svého plánu rozvoje vzdělávání dvě.

„Je to projekt, který je financován z ministerstva školství v rámci toho velkého balíku, který nám kde z EU a je to na podporu přírodovědného vzdělávání u nejmenších dětí,“ dodává manažer MAS Hrubý Jeseník Zdeněk Macrineanu.

Projekt Tajemství sadaře Konvičky je dlouhodobý. Umožní proto dětem poznávat přírodu opravdu podrobně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků