Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntálská ZŠ Okružní pořádala oblastní ekologickou soutěž. Účast byla tradičně rekordní

  • Bruntál,

Devadesát šest soutěžících z devíti základních škol z celého bruntálského regionu přijelo na Oblastní ekologickou soutěž. Každoročně ji pořádá bruntálská základní škola Okružní.

Je nutné si přiznat, že v předvánočním období a během vánočních svátků lidé na ekologii příliš nedbají. Organizátoři této skutečnosti vhodně využili.

„Jde o to, abychom upozornili na to, že v období vánoc se zvyšuje spotřeba vlastně čehokoliv. Soutěží na osmi stanovištích, dělají různé praktické úkoly, třeba pečení perníčků, úkoly na tablech, třídí odpady,“ přibližuje ředitelka soutěže Petra Kalová.

Anketa, účastníci soutěže: „My jsme tady vlastně na ekologické vánoce. Je to o tom, že tady soutěžíme a na konci předáme dárky, co jsme vlastnoručně vyrobili z ekologického materiálu.“

„Předkládáme anglické texty do češtiny ohledně vánoc a jak recyklovat.“

„Jde to těžký.“

„Tady v této místnosti mají za úkol si zapamatovat co nejvíce věcí, které potom vypíšou, roztřídí do kontejnerů a určí barvu kontejnerů.“

„Tady máme za úkol se dívat pod mikroskopy a je tam různé jehlicí, třeba například borovice, smrk a takhle a máme to uhádnout.“

Pořadatelé na ekosoutěž pozvali i některé další organizace, které se zabývají ekologií. Patří k nim třeba Lesy České republiky, Chráněná oblast Jeseníky nebo společnost Actea.

„Představujeme učitelům, nebo vlastně i veřejnosti, jaké ekoprogramy nabízíme vlastně školám nebo přednášky. Exkurze a vlastně jak jako CHKO Jeseníky podporujeme ekologickou výchovu,“ říká pracovnice infocentra CHKO Jeseníky Eva Kyšová.

Podzimní termín je pro konání Oblastní ekologické soutěž nezvyklý. Doposud se vždy konala na jaře, přibližně v době, kdy se slaví Den Země.

„V letošním roce jsme udělali výjimku, protože čekám velké opravy, zateplování školy a podobně, a nevíme, jak to na jaře vůbec bude vypadat. Proto jsme se rozhodli, že to uděláme v podzimním období,“ vysvětluje ředitel školy Leoš Sekanina.

Město Bruntál považuje Oblastní ekologickou soutěž za důležitou a proto ji podporuje. Bez této podpory by se mohla konat jenom stěží.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků