Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolnická aktivita „Bruntál sobě“ stále narůstá

  • Bruntál,

Jako nebývale přínosnou hodnotí vedení města aktivitu dobrovolníků v různých oblastech života.

Desítky obětavých lidí investují do pomoci ostatním, nejen svůj materiál ale především svou šikovnost a svůj volný čas.

„Je neskutečné jak od prvního dne se zapojuje stále více a více dobrovolníků aby pomohli svým přátelům, ale aby pomohli i občanům našeho města a vůbec v podstatě ani nemusí tušit, komu všemu mohou pomoci. Dnes máme v databázi cca 90 dobrovolníků, kteří různě šijí roušky, zajišťují distribuci potravin, zajišťují převozy různých jiných materiálů a já jsem na ně neskutečně pyšný,“ říká starosta Bruntálu Petr Rys (STAN).

„Vznikla i facebooková stránka Bruntál sobě. My to všechno, tady tuto akci nazýváme jako Bruntál sobě, protože sdružuje obrovské množství dalších lidí, nejenom dobrovolníků, ale i ti, kteří něco nabízí, třeba za úplatu ale za nižší úplatu, tak aby ti lidé byli k tomu blíž a mohli toho využít,“ dodává místostarosta Bruntálu Martin Henč (ANO).

Pomoci od dobrovolníků se dostává všem, kteří pracují takzvaně v první linii. Jsou to hasiči, policisté, prodavači, pracovníci sociálních služeb, technických služeb, zdravotníci a mnozí další.

„Vaří nám dokonce zdarma, rozváží různým složkám a samozřejmě největší zápřah mají ti, co šijou roušky, já zrovna vezu další várku roušek, včera jedna, dneska druhá a toj sou jenom lidi, kteří jsou navázáni na mě ale samozřejmě na kolegyni Pavlínku Konečnou jsou navázáni další a další a tam se samozřejmě dodávají i látky, různé gumičky a tak dále. Máme dokonce i opravnu šicích strojů, pokud se šicí stroj pokazí, jsme schopni ho opravit, abychom šili dál. Opravdu za mě obrovské poděkování všem, kteří se snaží a kteří nám pomáhají,“ říká místostarosta Bruntálu.

K pomoci přispívají také dodávky z Moravskoslezského kraje.

„A dneska mám další novou informaci, kraj vyslyšel naši prosbu a přes náměstka hejtmana nám posílají 300 respirátorů, sice dvojkových, ale pro městskou policii to bude obrovská pomoc, takže díky Moravskoslezskému kraji,“ uzavírá Martin Henč.

V Bruntále číslo pozitivně testovaných lidí významně neroste, a je tomu tak díky odpovědnosti občanů a především této dobrovolnické pomoci.
Jaromír Vrobel - pracoviště ČS Benzina
Krnov
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Vlasta Balážová - pracoviště
Bruntál
od 87 Kč/hod.

Detail

HEDVA ČESKÝ BROKÁT, s.r.o.
Rýmařov
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků