František Václav Lobkowicz, biskup ostravsko - opavský: "Je to víceméně takové připomenutí, že ten pramen je skutečně takový dar, chcete-li od přírody, chcete-li od Boha, je léčivý, pomáhá. Lidé sem přijíždějí nejenom, aby se napili vody, ale aby si odpočali, dali se dohromady i po té psychické stránce, protože psychika s fyzikou velice úzce souvisí a zcela určitě ty prameny potom pomáhají."
Anketa, účastníci akce: "Ty by ses měl napít dvakrát, abys měl zdraví do sto pěti roků." "Jezdíme sem už několik let a otec biskup má vždycky takovou řeč plnou života, vždycky nás podpoří. Je to krásné, je tu krásná příroda a jsme odsaď."
První zmínky o léčivých pramenech jsou z počátku 18. století. Prvním využívaným byl pramen Maxmilián objevený v roce 1780. K léčebným účelům se prameny užívají dodnes.
František Václav Lobkowicz, biskup ostravsko - opavský: "Že se žehnají, je právě proto, aby si člověk uvědomil, že je to všechno Boží stvoření a když se ho správně užívá, že člověku pomáhá."
Anketa, návštěvníci lázní: "No my tu často jezdíme na vodu." "Já jsem jako pacient a můžu vám říct, že jsem velmi spokojen a překvapen, jak se lidi tady tomu věnují a jak říká pan biskup, aby lidi nechali všechny starosti doma, mysleli na svou budoucnost, hlavně na své zdraví a jeden pro druhého aby více mysleli."
Lázně v Karlově Studánce založil v roce 1780 nejmladší syn císařovny Marie Terezie Maxmilián II. František. Pod lékařským dohledem je lázeňská léčba řízena od roku 1785. Název Karlova Studánka lázně získaly v roce 1803 po nejslavnějším habsburském vojevůdci Karlovi.