Hloubka pět metrů pod hladinou, teplota vody pět stupňů. Takové podmínky čekaly účastníky slavnostního obřadu včetně oddávajícího.
Dagmar Poláková, nevěsta: "Úžasné. Samozřejmě, že se těším, je to z lásky a bude to krásné. Pod vodu se taky těším."
Jaroslav Páleník, ženich: "Jelikož se už delší dobu potápíme, tak z toho nevyšlo, než svatba pod vodou. Sháněli jsme někoho, kdo to může úředně potvrdit a kamarádi nám sehnali faráře, který byl ochoten udělat si kurz a tím pádem jde s náma pod vodu."
Roman Březina, evangelický farář: "Jarek a Dáša hledali někoho, kdo by je oddal pod vodou a chtěli, aby to byl církevní sňatek. No a tak mi nabídli, že mě naučí potápět , že absolvuju kurz. Od ledna jsem se učil potápět, abych tu svatbu mohl udělat."
Lom ve Svobodných Heřmanicích mají potápěči v oblibě. Svatba pod hladinou tady ale měla premiéru.
Svatební hosté: "Normálně bych bral takovou svatbu jako nějaký extrém, ke kterému bych se nepropůjčil, ale můj kamarád s naší kamarádkou se tady seznámily, svůj vztah tady rozvíjeli, prostě k jejich životu ten lom patří a ta svatba sem patří taky."
Fotografka: "Svatba pod vodou je pro mě první, kterou budu fotit. Já obvykle fotím při ponorech a pozvali mě, abych zvěčnila jejich velký den."
Maminka nevěsty: "Ne, ne, ne. Já su z toho úplně vedle, mimo sebe, jak se říká. Já jsem z toho byla vedle, já jsem maminka nevěsty , to je na tom to nejhorší."
Každá svatba, má-li být právoplatná, musí splňovat přesně stanovené podmínky
Roman Březina, evangelický farář: "Svatba by měla proběhnout v kostele nebo jiném vhodném místě a podle mě pro potápěče je pod vodou docela vhodné místo."
Oba novomanželé jsou zkušení potápěči. Nevěsta absolvovala osmdesát ponorů pod hladinu. Ženich pak ještě mnohem víc, počítat je přestal už před léty.