Děti si už ve svém věku uvědomují, že svět v dnešní době není zrovna ideální. Podle svých možností a schopností s tím chtějí něco udělat.
Helena Vaculíková: "Nakonec to dopadlo tak, že tento malý chlapec, to je mistr Adrian Cejnek, věnoval lidickým sbírkám svého anděla."
V hlavě jednoho z malých řezbářů, sedmiletého Ondřeje Pánka, se zrodil nápad. S pomocí Heleny Vaculíkové z něj nakonec vznikl projekt Andělé pro lepší svět.
Helena Vaculíková: "Děti oslovují těmito anděly buďto osobnosti, které mají možnost a vliv a mohou měnit věci k lepšímu nebo instituce zachovávající paměť lidstva."
Adrian Cejnek: "To je Pikaču, anděl pro Lidice. Dělal jsem to tři dny, teď je ten anděl v Lidicích."
Jana Havlíková: "Ve škole v tělocviku jsem skákala do písku a švihla jsem rukou dozadu a naštípla jsem si rameno. Tak jsem udělala takový mlýnek na válku a musela jsem to vybarvit levou rukou."
Nela Bruntsvyková: "Dělala jsem myš, kometu králíka a anděla pro babičku. Potom jsem dělal anděla a slona. Anděl byl pro nejvyššího lesníka planety profesora Ericha Václava."
Děti už se prostřednictvím svých prací - andělů obrátily třeba na kardinála Duku, biskupa Malého, na vrcholné politiky a dokonce i na papeže.
Lenka Šamánková, maminka: "Já si myslím, že pro děti je to dobrá věc, že se netoulají jenom po dědině a dělají něco prospěšného, co je baví. Takový neštěstí se musí připomenout, aby si lidé vážili jeden druhého."
Pavel Bruntsvyk, otec: "Je to hezké, děcka se snaží, je to paráda."
Řezbářská školička je úspěšná, nemá ale zrovna na růžích ustláno. Ani zdaleka se však nevzdává a drží se starého latinského hesla Per aspera ad astra - Přes nesnáze ke hvězdám.