Pro děti znamená zdobení velikonočního stromu zábavu a skutečné zahájení velikonočních svátků.
Anketa, žáci školy: 1. "Že jsou Velikonoce." 2. "Mašle, krepáky, papírové vajíčka." 3. "Dělali jsme to všichni ve škole." 4. "Těším se, až budu chodit všude." 5. "Samozřejmě, že budu chodit, s tím zadkem, ty musijou mít modré."
Ivana Sekaninová, učitelka: "Už asi týden před zdobením stromu se začínáme připravovat. Vymýšlíme, co tam dáme, aby to vydrželo v těch povětrnostních podmínkách tady. Děti to baví, protože to je činnost, kterou dělají rády."
Tradice zdobení velikonočního stromu zanikla v Andělské Hoře po druhé světové válce. Po několika desítkách let se ji podařilo obnovit a lidé si na ni rychle zvykli.
Jaroslav Svoboda, obyvatel Andělské Hory: "Je to dobré, že to ty děti dělají každý rok. Aspoň už se obnovila tradice a vítání jara je nasnadě."
Daniel Hrnčiar, obyvatel Andělské Hory: "Já myslím, že je to taková zábava pro ně."
Jiřina Godíková, obyvatelka Andělské Hory: "Jo, líbí se mi to. Děti mají aspoň zábavu a ulejvárnu mimo školu, che, che."
Dušan Vavřík (nez.), starosta Andělské Hory: "Já jsem velmi rád, že v Andělské Hoře máme takovou školu, jakou máme."
V Andělské Hoře se snaží obnovovat i další tradice. Obec má bohatou historii a mají tedy na co navazovat. Za velký úspěch zde považují, že se opět stala městem, tak jako kdysi, i když má jenom něco přes dvě stovky obyvatel.