Duší bruntálského řezbářského plenéru je řezbář Fantišek Nedomlel. Kromě něj přijeli další čtyři řezbáři z Moravy a jeden z Polska.
František Nedomlel, Bruntál: "Tady tohle dělám plastiku potoků v Bruntále, je to Černý potok, Kobylí potok a Bukový potok. Tato plastika by po dohodě s architektem mohla přijít do wellnes, buď do exteriéru nebo interiéru, to se ještě rozhodne. Chtěl jsem touto plastikou vyjádřit město mezi horama a vodou. Čili mezi Pradědem a přehradou."
Řezbáři svá díla zaměřili hlavně na pohádkové bytosti, rozhodli se totiž věnovat je po dokončení bruntálským dětem.
Jiří Veselý, Frýdek-Místek: "Vytvářím tady vodníka sedícího s fajfkou a rybou a má přijít tady k dětskému hřišti nebo k bazénu. To záleží, kam si to město uloží."
Jan Vinckner, Hranice: "To je čert s nehodnýma bruntálskýma dětma."
Řezbářům po celou dobu asistovali budoucí tesaři a truhláři z bruntálské Střední odborné školy.
Miroslav Borský, učitel odborné přípravy, Bruntál: "Tady to jim dodá pocit, že jde něco dělat jiného a že to dřevo opravdu není jenom o řezání a štípání, ale o tváření a modelování."
Nikola Volfová, SOŠ Bruntál. "Já sice dělám ve škole obor tesař, ale tady teď tady dělám s Honzou tu sochu. Já si myslím, že když to někoho baví, tak proč ne."
Josef Šamánek, vysokoškolský pedagog: "Já si velice považuju to, že se to umění rozšiřuje, že přechází mezi lid. A není to exkluzivní věc. Já to považuju za velice užitečné takové akce."
Všichni řezbáři pracovali s kvalitní lipovým dřevem. František Nedomlel už vloni připravil pěkné lipové špalky aby dřevo mohlo přes zimu řádně vymrznout a řezbářům se s ním dobře pracovalo.