Podobu kašny vybírala z několika návrhů komise pro výstavbu a životní prostředí. Na svém zasedání ji schválili také městští zastupitelé.
Vladimír Procházka, vedoucí Odboru žitního prostředí: "Byla s tím seznámena i veřejnost prostřednictvím Našeho domova, webových stránek města a tak dále. Žádné zásadní připomínky nebo negativní ohlasy nebyly."
Anketa, obyvatelé Bruntálu: 1. "Strašně se mi to líbí a jsem moc ráda, že se v Bruntále děje něco nového, něco pokrokového, že se nevracíme zpátky, ale jdeme dopředu." 2. "No tak líbí se mi to líbí, je to pěkné." 3. "Je to nezvyklý, ale je to lepší, než nic." 4. "No tak není to ještě úplně hotové, snad to bude hezké." 5. "Jo líbí, je to takovej novej styl, zas je tu něco jiného, než ty starší kašny. Počítala jsem spíš s tím, že bude ta starší, jako kdysi, ale v nové době něco nového."
O nové kašně se začalo vážně uvažovat asi před šesti lety. Jejímu vybudování zprvu bránil nedostatek peněz.
Vladimír Procházka, vedoucí Odboru žitního prostředí: "V loňském roce se začala rýsovat možnost sehnat prostředky přes místní akční skupinu, což se také povedlo a celkové náklady, které byly 2,2 milionu korun na padesát procent rozdělily na dotaci a vlastní prostředky města."
Michal Kofroň, ředitel dodavatelské firmy: "Určitě najdete v bazénu lávy, které pocházejí tady z Uhlířského vrchu a Venušiny sopky. Materiál, ze kterého je vyrobený ten zdroj vody, tak to je lehce metamorfovaný granit typu halstat a vlastní koule je vyrobena z materiálu, který je podobný švédské žule, který k nám donesl ledovec před několika desítkami tisíc let."
Tak jako asi všechno nové a nezvyklé, má kašna i své kritiky. Děti ji přijaly okamžitě, bezezbytku a s nadšením.