Klienti Sagapa po samostatném bydlení toužili mnoho let. Jejich životní osudy jsou velmi dojemné, například život Toníka Hradila by rozhodně vydal za námět k románu.
Antonín Hradil, klient Sagapa: „Já jsem v podstatě bydlel v ústavě v Jindřichově, takže jsem chtěl něco takového zkusit a šel jsem do toho. A můžu říct, že jsem spokojený s těmito službami, se vším. Já jsem vlastně nikdy v životě nic takového, jako mám teď, neměl, tak jsem spokojený." Renata Dohnálková, klientka Sagapa: „Jo, jde to." Jaromír Kováč, klient Sagapa: „Strašně moc se mi to líbí, bylo to naše přání a s přítelkyní spolu budeme slavit už devět let." Josef Benko, klient Sagapa: „Já jsem přišel z ústavu v Rokytnici u Přerova." Iveta Pekárová, klientka Sagapa: „Je tu velice pěkně, jsme spokojení." Pavel Gábor, klient Sagapa: „Je to lepší, než jak jsem bydlel dříve, není to špatný. Tolik roků jsem čekal, byl jsem v ústavě v Jindřichově, tady je to fajn, takové volnější."
Sagapo poskytuje svým klientům pomoc při zajištění běžného chodu domácnosti, ať už se jedná o nákupy, úklid, hospodaření s penězi a podobně. Michaela Lučanová, vedoucí sociální služby, Sagapo: „Cílem je zajistit našim klientům plnohodnotný život, který je srovnatelný s životem běžné populace, takže podporujeme klienty v jejich partnerských vztazích tak, aby žili jako běžní lidé."
Služba podpora samostatného bydlení umožňuje postiženým lidem vést prakticky plnohodnotný život, je ale nákladná. Michaela Lučanová, vedoucí sociální služby, Sagapo: „Chtěla bych pochválit výbornou spolupráci s hospodářskou správou, s jejím vedením. Díky ní mohou naši klienti bydlet v těchto nádherných bytech a konečně mít svoje soukromí. Naše služba je financovaná z projektu EU, který vyhlašuje kraj a potom z úhrad klientů. Klienti si za službu platí."
Náklady stoupají a peněz je trvalý nedostatek, služba se dostává do mínusu a přivítá proto jakýkoliv nový zdroj.