Do kroužku chodí děti od čtyř do šesti let, jednou za měsíc je pro ně připravena akce, které se mohou zúčastnit s dětmi také jejich rodiče, případně další zájemci.
Milena Plevová, Mateřské centrum Skřítci: „Děti se tady učí o zvířátkách, o přírodě, o tom, jak se chovat v přírodě, jak se třídí odpad a podobně. Dnes konkrétně jsme vyráběli krmítka pro ptáčky, měli jsme tady také přímo potravu pro ptáčky. O ptácích a jejich mláďátkách jsme si také vyprávěli."
Eva Vroblová, učitelka ekologické výchovy: „Dělali jsme s dětmi krmítko, které může udělat malé dítě. Chceme, aby je to bavilo. Krmítko je z loje, který jsme roztavili a přidali jsme tam olejnatá semena, slunečnici a len. Děti mohou zrníčka také zkoušet a baví je to, že si mohou hrát na ptáky."
Anketa, děti: 1. „Ptáci se krmí zrním a červy. 2. „Děláme krmítka, aby ptáčci mohli jíst."
Ekologická výchova pro tak malé děti musí být zajímavá, zábavná a přizpůsobená jejich věku. Suchopárné mentorování by je leda odradilo. Eva Vroblová, učitelka ekologické výchovy: „Děti to moc baví a čím dřív začnou, tím dřív je to začne bavit a začnou se tomu věnovat. Když pak přijdou do školy, tak jsou na to lépe připraveni a dokážou lépe reagovat. Ekologická výchova se může začít naplno učit v 1. třídě, děti, které absolvovaly tento nebo podobný kurz, už jsou připravené."
Ivana Voráčová, maminka: „Samozřejmě, že si myslím, že jeto dobré, protože si děti i hrají. Je pro ně důležité, aby nějaký vztah k přírodě měly a neseděly jenom u počítače, což je v téhle době dost problém. Tady počítač naštěstí není, takže si myslím, že to je bezva. Děcka budou alespoň chápat, že i ptáčci potřebují něco zobat."
Vyrobená krmítka děti přímo zavěsí na stromy a budou pozorovat, jestli připravené krmení ptákům chutná.