Čipování a následná lepší evidence psů s sebou přináší množství výhod. V neposlední řadě je to také třeba úspora peněz z městské pokladny.
Jiří Ondrášek, tiskový mluvčí MěÚ Bruntál: "Očipování jednoznačně spojí chovatele nebo majitele tohoto psa se zvířetem a můžeme tak předcházet situacím, kdy se pes zaběhne nebo ztratí, daleko snáz najdeme jeho majitele. Za umísťování psů v útulku platí město Bruntál ročně poměrně vysoké částky. Tímto předpokládáme, že můžeme tyto sumy za ustájení psů v útulku snížit."
Aleš Jurovic, veterinář: "Další pozitivní fakt je to, že nebude tak snadné se psa zbavit, uvázat ho někde v lese u stromu a majitel bude muset se o psa dál starat."
Čip budou muset mít všichni psi starší než tři měsíce chovaní na území města včetně jeho místních částí Karlovec a Kunov. Očipovaného psa pak chovatel přihlásí do „evidence označených psů a jejich chovatelů", která bude vedená na bruntálské radnici.
Vít Dostál, chovatel psa: "Já myslím, že pes na to reagoval výborně, určitě ho to nebolelo, spíš byl vystrašenej. Myslím si, že to čipování je výborná věc, když ten pes se někde zatoulá nebo ztratí nebo vám ho někdo sebere, tak se v celé EU ten pes najde podle toho čipu."
Veterinář: "Není to výrazně bolestivé. Je to poněkud širší jehla, kterou ti pejskové zvládají bez problémů. U těch menších plemen to může být citlivější, nicméně všechna plemena to zvládají bez problémů. Město Bruntál zaplatilo čipy a u nás majitel zaplatí aplikaci a vystavení potřebných dokumentů v částce zhruba 200 korun."
Výjimku z čipování mají chovatelé, kteří jsou ve městě pouze na návštěvě kratší než dva měsíce. Radnice očekává, že čipováním psů ušetří desetitisíce korun, které každý rok vynakládá na odchyt psů a na jejich pobyt v útulku.