I výlet žáků Caroline Sklenářové byl poněkud netradiční.
Anketa, účastníci výletu: "Tady na tom soustředění, nebo jak bych to řekl, se mi líbí to, že tady jenom nemluvíme anglicky, ale hrajeme i hry, různou zábavu a tak dále. Jmenuji se Tobiáš, bydlím v Nové Pláni." "Mně se tady moc líbí, je tady sranda a jsou tady skvělí lidi." "Ano, opravdu se mi tady moc líbí, jsou tu báječní lidé i atmosféra."
Caroline Sklenářová, organizátorka a lektorka: "Tenhle rok jsme poprvé v Andělské Hoře. Je to původně organizovaný výlet pro studenty, které já učím soukromně a protože nemám dost prostoru se s s nimi vídat častěji, tak jsem navrhla tenhleten výlet. Měl to být původně celý výlet v angličtině. Je to tak, že jsou tady různé úrovně a tak to až tak možné není."
V dnešní době se člověk bez znalosti cizích jazyků neobejde. Naučit se třeba angličtinu ale neznamená jenom nadřít se slovíčka.
Anketa, účastníci výletu: "Gramatika je těžká." "Já mám problém, že když máme text a nějaké to slovíčko vypadne, tak ta věta ztrácí smysl." "No je to takové zábavné, že se to mění, že i písničky děláme, ne jenom furt z učebnice něco." "Není takový stres z těch známek je to takové lepší."
Caroline Sklenářová, organizátorka a lektorka: "Já dávám hodně přednost písničkám, které se dostávají dovnitř tomu studentovi a tím tam přenášejí nejen tu melodii a slovní zásobu, ale dokonce i výslovnost. Moje zkušenost je ta, že z poslechu těch písniček si studenti pamatují spoustu slovíček a v podstatě si pamatují fráze a jsou klidnější a jsou schopni nějakým způsobem to použít."
Caroline Sklenářová dokázala, že škola opravdu může být hrou, jak to už v sedmnáctém století tvrdil světově uznávaný pedagog Jan Ámos Komenský.