Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na stavbě krnovského obchvatu se pilně pracuje, lidem ale vadí hluk

  • Krnov,

Stavba dopravního obchvatu města Krnova běží na plné obrátky. Pracuje se na celé délce obchvatu od jeho začátku v Chomýži až po Opavskou ulici na druhém konci města. Zvýšená hlučnost a prašnost však vyžaduje velkou toleranci i pochopení obyvatel, kteří v okolí stavby bydlí nebo zde mají své zahrádky.

Největší objem prací se soustřeďuje do míst, kde se budují nadjezdy, křižovatky nebo výjezdy z obchvatu. Na začátku obchvatu v Chomýži se provádí přeložka polní cesty, po které od podzimu povede objížďka překopávané Albrechtické ulice. Současně se buduje přeložka přes Albrechtickou ulici a železniční trať a již nyní jsou hotovy mostní pilíře. V úseku za nemocnicí se připravuje budování cyklostezky a chodníku k zahrádkám. Mezi vodárnou Zlatá Opavice a Petrovickou ulicí probíhají násypové práce, buduje se také podchod pod Hlubčickou ulicí. Všechny práce provádí težká technika po celý den a vedení stavby zaznamenává také stížnosti občanů na provoz a hlučnost.

„Na město se obrátili občané se stížnostmi, že těžká technika a nákladní vozidla najíždějí na stavbu obchvatu již velice brzy ráno, mezi 4. a 5. hodinou. Vedení stavby se těmito stížnostmi zabývalo a sdělilo nám, že subdodavatelé mají zákaz ve větší míře najíždět na stavbu před koncem nočního klidu, to znamená před šestou hodinou ranní,“ říká mluvčí města Dita Círová.

Časový harmonogram stavby obchvatu se upravuje podle toho, kde a v jaké míře se objeví problémy.

Řidičům působí problémy také částečná uzavírka Opavské ulice, kde se buduje mimo jiné i okružní křižovatka. Celá stavba klade nároky na trpělivost občanů. Ti mohou její průbeh sledovat na webové stránce stavby i facebooku stavby, kde mohou také komunikovat se stavební firmou. Vedení města je pak informováno o průběhu stavby i problémech, které se vyskytnou na pravidelných kontrolních dnech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy