Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chcete se dožít sta let? Máme recept od paní Marie z Krnova

Krnov |

Na 100 let rozhodně nevypadá. Zdání ale klame. Paní Marie Martiníková z Krnova toto krásné jubileum oslavila nejen v rodinném kruhu.

Vitální, výřečná a dokonce ji ani nechybí smysl pro humor. Tak by se dala charakterizovat paní Marie Martiníková, která oslavila 100 let. Do domova důchodců, kde žje už 14 let, ji přišla popřát nejen rodina, ale i vedení města.

„Paní Martiníkové bych popřál hlavně zdravíčko. Myslím, že to je moc dojemný okamžik 

Mám pocit, že v listopadu bude další oslava další stoleté paní, tak přeji si, aby se samozřejmě v Krnově občané dožívali co nejvyššího věku, abysme takových stovek slavili co nejvíce,“ říká starosta Krnova Tomáš Hradil (nez.).

A jaký je recept paní Marie na dlouhověkost?

„Být spokojená se vším všudy takže to dělá hodně, Celý život jsem pracovala, celý život . Na kole jsem jezdila většinou, protože my jsme měli v polovině dědiny domek a tak my většinou vždycky na kole jsme se dopravovali. Na kole dodneška,“ vzpomíná jubilantka paní Marie Martiníková.

Svěřila se s úsměvem paní Marie, která se už pohybuje pouze na vozíku. Největší radost ji v současné době dělají vnoučata,   pravnoučat a dvě prapravnoučata

„Celá ta naše rodina je taková dlouhověká, protože babička z druhé strany má 88 roků, dědeček 82, všichni sourozenci měli přes 80 roků, takže na to, že babička má stovku, to je fantastické. Pamatuje si, pozná nás, takže výborné,“ dodává vnuk Dušan Martiník.

„Už vlastně řešíme 5.generaci, čekáme druhé prapravnouče, jelikož už já jsem babičky pravnučka, která mě vlastně. Odchodila se mnou celou školku a de facto mě vychovala. Je škoda, že už nemůže vychovat i moje děti,“ uzavírá pravnučka Tereza Martiníková.

Marie Martiníková je čtvrtou nejstarší obyvatelkou Krnova. Vůbec nejstarší 3 dámy mají 102 a 101 let.

Nahlásit chybu


K tématu

Dny města Bruntálu připomněly 810. výročí založení města a přinesly mozaiku kultury a sportu všem, od dětí až po seniory

22. června 2023 17:03 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Letošní Dny města Bruntálu se nesly ve znamení 810. výročí města a přinesly kulturní i sportovní program pro všechny věkové kategorie. Konaly se nejen na centrálním náměstí, ale také na zámku, v zámeckých zahradách, na stadionu a dalších místech.

Dobrovolní hasiči v Ostravě-Heřmanicích fungují už 130 let

4. července 2023 9:01 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Sbor dobrovolných hasičů Ostrava-Heřmanice oslavil 130 let své existence. Hasiči prošli v průvodu Heřmanicemi, který zakončil slavnostní ceremoniál u zbrojnice. V rámci oslav připravili výstavu o historii sboru a také celodenní program. Zároveň byl poklepán základní kámen nové zbrojnice.

Diakonie Českobratrské církve evangelické na Bruntálsku, Rýmařovsku a Vrbensku oslavila 30 let své existence

2. června 2023 17:22 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Diakonie českobratrské církve evangelické je jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v České republice. Její náplní jsou služby zdravotní, vzdělávací i pastorační. Je součástí mezinárodní platformy Eurodiakonie a právě nyní oslavila 30 let existence u nás.


Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu, dveře vyrazili beranidlem

Velkou dávku odvahy projevili policisté z hlídkové služby, když neváhali a s nasazením vlastního života zachránili muže ze zakouřeného bytu v Ostravě-Porubě. V podobných případech totiž může jít o vteřiny.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

Dnes 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

Dnes 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

Dnes 13:38, vydáno dnes 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

VIDEO: Silniční kontrola skončila zadržením, Slovák nabídl policistům úplatek

Dnes 12:10 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z obvodního oddělení Vrbno pod Pradědem kontrolovali řidiče v obci Světlá Hora. Narazili při tom na řidiče, který neměl během jízdy zapnutý bezpečnostní pás. Na místě obdržel pokutu ve výši 1500 korun, sankci přijal a oznámil, že ji uhradí převodem z účtu. Z banální situace se ale vyklubalo podezření na trestný čin u jeho spolujezdce.

Potravinová pomoc se ve Frýdku-Místku nově vydává častěji, lidé se i objednávají

Výdejna potravinové pomoci ve Frýdku-Místku kvůli velkému zájmu upravila svůj provoz. Ze dvou dní přešla na pět a zároveň objednává klienty na přesný čas. V místě se tak netvoří fronty a nedochází k žádným konfliktům.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.

Kopřivnický Motýlek v nové přístavbě “roztáhne křídla”, získal místnosti pro speciální terapie

Budova Základní a mateřské školy Motýlek v Kopřivnici je díky rekonstrukci a přístavbě modernější a prostornější. Pro žáky se speciálními potřebami tu přibyly nové prostory pro výuku a terapie. Investici ve výši 26 milionů korun zaplatil Moravskoslezský kraj.

V Bruntále proběhlo již druhé Mistrovství ČR v Nordic Walking

Nordic Walking vznikl původně ve Finsku a v posledních letech se masivně šíří po celém světě. V Bruntále proběhlo již druhé Mistrovství ČR.

Více než 600 motorek zaplnilo centrum Bruntálu na tradičním Motorkářském vítání jara

13. května 2024 12:24 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

648. To je přesný počet motorek, které zaplnily náměstí a centrum Bruntálu. 15. ročník motorkářského Vítání jara přilákal davy zájemců a obdivovatelů strojů různých druhů a typů na dvou, třech i čtyřech kolech.

V Bruntále probíhá v současnosti několik velkých staveb a investic, další se chystají

5. května 2024 19:42 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

V Bruntále právě probíhá několik staveb a investičních akcí najednou a letos přibudou další. V současnosti na stavbu lokality Za mlékárnou navazuje stavba nového sportoviště. Dokončuje se rekonstrukce silničního napojení u rybníka, oprava silnice na Žlutý kopec a oprava autobusového nádraží.

Akce Ukliďme Česko se v Bruntále setkala se zájmem účastníků i přes chladné a deštivé počasí

2. května 2024 15:31 | Bruntál | Karel Soukop

I přes nepříznivé dubnové počasí proběhla v Bruntále každoroční akce Ukliďme Česko. Účastnili se jí jednotlivci, malé kolektivy i skupiny ze škol a jiných organizací. Na stanovištích po celém městě dostali vybavení a vybrali si lokalitu, kterou půjdou uklízet.

V Bruntále otevřeli nové prostory pro pečovatelskou službu v adaptované vile

21. dubna 2024 18:04 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Bruntál adaptoval nové prostory pro pečovatelskou službu ve vilovém objektu v Domově pro seniory. Bývalá lékařská vila na zahradě domu po odchodu odborného lékaře zůstala bez využití. Plánované propojení s domovem pro seniory by bylo velmi nákladné. Našlo se však nové řešení.

Unikátní výstava „Ve znamení černého kříže“ na bruntálském zámku

21. dubna 2024 17:53 | Bruntál | Karel Soukop | Kulturní okénko

Velmi zajímavou a originální výstavu připravilo Muzeum v Bruntále ve výstavní síni bruntálského zámku. Pod názvem „Ve znamení černého kříže“ se zabývá se působením Řádu německých rytířů v Jeseníkách. Řád, vznikl již ve 12. století za křižáckých výprav do Palestiny nejprve jako řád špitální. Rytířským se stal až na konci 12. století za papeže Inocence III.

Chcete se dožít sta let? Máme recept od paní Marie z Krnova
Vydáno 13. září 2019 11:19, Krnov, Yvona Fajtová
Na 100 let rozhodně nevypadá. Zdání ale klame. Paní Marie Martiníková z Krnova toto krásné jubileum oslavila nejen v rodinném kruhu.

Vitální, výřečná a dokonce ji ani nechybí smysl pro humor. Tak by se dala charakterizovat paní Marie Martiníková, která oslavila 100 let. Do domova důchodců, kde žje už 14 let, ji přišla popřát nejen rodina, ale i vedení města.

„Paní Martiníkové bych popřál hlavně zdravíčko. Myslím, že to je moc dojemný okamžik 

Mám pocit, že v listopadu bude další oslava další stoleté paní, tak přeji si, aby se samozřejmě v Krnově občané dožívali co nejvyššího věku, abysme takových stovek slavili co nejvíce,“ říká starosta Krnova Tomáš Hradil (nez.).

A jaký je recept paní Marie na dlouhověkost?

„Být spokojená se vším všudy takže to dělá hodně, Celý život jsem pracovala, celý život . Na kole jsem jezdila většinou, protože my jsme měli v polovině dědiny domek a tak my většinou vždycky na kole jsme se dopravovali. Na kole dodneška,“ vzpomíná jubilantka paní Marie Martiníková.

Svěřila se s úsměvem paní Marie, která se už pohybuje pouze na vozíku. Největší radost ji v současné době dělají vnoučata,   pravnoučat a dvě prapravnoučata

„Celá ta naše rodina je taková dlouhověká, protože babička z druhé strany má 88 roků, dědeček 82, všichni sourozenci měli přes 80 roků, takže na to, že babička má stovku, to je fantastické. Pamatuje si, pozná nás, takže výborné,“ dodává vnuk Dušan Martiník.

„Už vlastně řešíme 5.generaci, čekáme druhé prapravnouče, jelikož už já jsem babičky pravnučka, která mě vlastně. Odchodila se mnou celou školku a de facto mě vychovala. Je škoda, že už nemůže vychovat i moje děti,“ uzavírá pravnučka Tereza Martiníková.

Marie Martiníková je čtvrtou nejstarší obyvatelkou Krnova. Vůbec nejstarší 3 dámy mají 102 a 101 let.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/krnov/11000017397/chcete-se-dozit-sta-let-mame-recept-od-pani-marie-z-krnova