Chcete se dožít sta let? Máme recept od paní Marie z Krnova

Na 100 let rozhodně nevypadá. Zdání ale klame. Paní Marie Martiníková z Krnova toto krásné jubileum oslavila nejen v rodinném kruhu.

Vitální, výřečná a dokonce ji ani nechybí smysl pro humor. Tak by se dala charakterizovat paní Marie Martiníková, která oslavila 100 let. Do domova důchodců, kde žje už 14 let, ji přišla popřát nejen rodina, ale i vedení města.

„Paní Martiníkové bych popřál hlavně zdravíčko. Myslím, že to je moc dojemný okamžik 

Mám pocit, že v listopadu bude další oslava další stoleté paní, tak přeji si, aby se samozřejmě v Krnově občané dožívali co nejvyššího věku, abysme takových stovek slavili co nejvíce,“ říká starosta Krnova Tomáš Hradil (nez.).

A jaký je recept paní Marie na dlouhověkost?

„Být spokojená se vším všudy takže to dělá hodně, Celý život jsem pracovala, celý život . Na kole jsem jezdila většinou, protože my jsme měli v polovině dědiny domek a tak my většinou vždycky na kole jsme se dopravovali. Na kole dodneška,“ vzpomíná jubilantka paní Marie Martiníková.

Svěřila se s úsměvem paní Marie, která se už pohybuje pouze na vozíku. Největší radost ji v současné době dělají vnoučata,   pravnoučat a dvě prapravnoučata

„Celá ta naše rodina je taková dlouhověká, protože babička z druhé strany má 88 roků, dědeček 82, všichni sourozenci měli přes 80 roků, takže na to, že babička má stovku, to je fantastické. Pamatuje si, pozná nás, takže výborné,“ dodává vnuk Dušan Martiník.

„Už vlastně řešíme 5.generaci, čekáme druhé prapravnouče, jelikož už já jsem babičky pravnučka, která mě vlastně. Odchodila se mnou celou školku a de facto mě vychovala. Je škoda, že už nemůže vychovat i moje děti,“ uzavírá pravnučka Tereza Martiníková.

Marie Martiníková je čtvrtou nejstarší obyvatelkou Krnova. Vůbec nejstarší 3 dámy mají 102 a 101 let.
HOBES, spol. s r.o.
Horní Benešov
od 27 000 do 29 000 Kč/měsíc

Detail

Desoga s.r.o. - pracoviště
Dvorce
od 120 do 160 Kč/hod.

Detail

Domov pro seniory Vrbno, příspěvková organizace
Vrbno pod Pradědem
od 16 710 do 24 420 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků