Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hotel v centru má Čeladná pod kontrolou, pod novým názvem znovu otevřel

  • Čeladná,

Hotel Prosper v centru Čeladné původní majitel uzavřel před více než rokem. Obec se jej loni rozhodla koupit, a to za 68 milionů korun, které získala z úvěru.

Hotel Prosper v centru Čeladné původní majitel uzavřel před více než rokem. Obec se jej loni rozhodla koupit, a to za 68 milionů korun, které získala z úvěru.

Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Hotel Prosper jsem koupili ze dvou důvodů. Ten první byl, že to byla poslední parcela v centru obce, která dle uvážení v zastupitelstvu, by měla být obecní. Druhá věc je, že jsme chtěli rozhodovat, co tady na tomto místě bude. A řekli jsme, že bychom z toho chtěli do budoucna vybudovat startovací byty i dům pro seniory.”

Nyní obec svůj rekreační objekt na tři roky pronajala a 15. února byl znovu otevřen - pod novým názvem Hotel Yura Čeladná.

Věra Golová (BEZ POL. PŘÍSLUŠNOSTI ZA KDU-ČSL), místostarostka Čeladné: “Ten hotel tu svém místo má, je v centru, a asi by nepůsobila dobře nějaká vybydlená budova, která by mohla svádět k tomu, že by se mohla ničit nebo by ji mohli navštěvovat nežádoucí návštěvníci. Proto po dobu, než se připraví nějaké smysluplné ufinancovatelné projekty na jeho rekonstrukci, tak aby byl zajištěn provoz a samozřejmě, aby to obci přinášelo i nějaký zisk.”
David Koschaný, zástupce managementu hotelu: “Objekt jsem dostali k pronájmu na tři roky, postupně se chystáme otevřít více provozu, začínáme dneska Jura pubem. Začátkem března otevřeme hotel, pak budou následovat zahrádka a wellness.”

Zastupitelé Čeladné o koupi hotelu a lukrativního pozemku v centru hlasovali loni 1. dubna, pro rozhodli v poměru hlasů 12:3.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy