Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rehabilitační centrum už není beskydské, stěhovat se ale nemuselo

  • Čeladná,

Beskydské rehabilitační centrum od nového roku změnilo název, do toho nového místo Beskyd zakomponovalo Čeladnou. Tedy obec, na jejímž katastru leží a s jejíž pomocí v roce 2000 vzniklo.

Milan Bajgar, ředitel Rehabilitačního centra Čeladná: “My jsme se tak obrazně přestěhovali z Beskyd do Čeladné, před tím všichni znali Beskydy a teď si myslím, že všichni znají Čeladnou. Je to jednodušší pro pacienty.”

Rehabilitační centrum je významným partnerem i pro samotnou obec, především jako zaměstnavatel, práci zde nyní nachází 250 lidí, mnozí právě z Čeladné.

Pavol Lukša ( DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Kdybych to měl na začátek odlehčit, tak bych řekl: To jim to trvalo, než zjistili, že jsou v Čeladné. Ale je to opravdu jeden z našich největších zaměstnavatelů, ne-li největší. Když jsme v roce 1994 bezúplatně získali nemocnici, tak kdyby nepřišli dva pánové, Dudis a Bajgar, kteří vymysleli strategii, jak bývalou nemocnici převést na rehabilitační centrum, tak by to nikdy nevzniklo. A my bychom poslali nějakých 160 lidí na úřad práce.”

Novinkou ve fungování rehabilitačního centra ale není jen změna názvu, nedávno získalo cenu v projektu Ocenění Českých Lídrů, kde jsou kritériem především dobré hospodářské výsledky a inovace.

Milan Bajgar, ředitel Rehabilitačního centra Čeladná: “Já jsem rád, že jsme byli jediné zdravotnické zařízení z republiky, které to dostalo.”

V Rehabilitačním centru Čeladná pomáhají pacientům s neurologickými, ortopedickými a interními diagnózami. Ročně zde pod rukama odborníků projde kolem tři a půl tisíce lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy