Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kalusův památník v Čeladné vystavuje poctu místním horám

  • Čeladná,

Písnička oslavující hory, které obklopují i Čeladnou, uvedla v Památníku Josefa Kaluse výstavu dětských prací s názvem S ovečkou v Beskydech. Výstava je ohlédnutím za devíti ročníky výtvarné soutěže O pohár čeladenské ovečky, kterou vyhlašuje zdejší základní škola. Jen v posledním ročníku se do ní zapojili žáci ze 40 dalších škol z regionu.

Jana Satinská, ředitelka ZŠ Čeladná: “Takže tady v místnosti kolem mne jsou ukázky prací i témat ze všech těch devíti ročníků. Zvolili jsme tento rok proto, protože děti znají pohádky “za devatero horami”, “za devatero řekami”, devítka, číslo magické.”

Všechny ročníky soutěže byly tematicky zacílené na Beskydy, například sport v Beskydech, hudba, zvířata nebo kostely a kapličky. Své obrázky si tu našli i někteří čeladenští školáci.

Adéla Myslikovjanová, ZŠ Čeladná: “Bylo to téma Hudba v Beskydech a jsem ráda, že tady můj obrázek je. Moc ráda kreslím a jednou bych chtěla na výtvarnou školu.”
Eliška Kőrbelová, ZŠ Čeladná: “Já už se zapojuji do více ročníků, tohle je téma Hudba v Beskydech.”

Jiné například výstava motivovala, aby se do soutěže příště zapojili.

Daniel Blažek, ZŠ Čeladná: “Výstava je dobrá, doporučuji ji ke shlédnutí všem. Určitě mě inspiruje k tomu, že bych se příště do soutěže zapojil.”
Jana Satinská, ředitelka ZŠ Čeladná: “A už můžu prozradit i téma pro příští desátý ročník, a to bude To nejlepší v Beskydech.”

Výstava S ovečkou v Beskydech bude v Památníku Josefa Kaluse k vidění až do konce roku.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy