Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáky Čeladné a Zubrohlavy spojilo na týden ekologické téma

  • Čeladná,

Partnerské vztahy udržují obce Čeladná a slovenská Zubrohlava již léta, a to také prostřednictvím spolupráce základních škol. Ta zubrohlavská teď vyslala na týden své děti do Čeladné, protože si zdejší školu opět přizvala do svého projektu Erasmus+, který je zaměřen na životní prostředí.

Bibiána Poláková, ZŠ Zubrohlava (Slovensko): “Naše děti přišly získat zkušenosti, komunikační zručnosti. Pracují na různých pracovních listech, kde se zaměřují na environmentální výchovu, jak třídíme odpad a porovnávají, jaké je to na Slovensku a jak je to v Čechách.”

Práce na zmíněných pracovních listech zabrala dětem jedno dopoledne.

Nina Kupčíková, ZŠ Zubrohlava (Slovensko): “Chcem tím poradit dětem, jak třídit odpad v domácnosti a jak ho správně třídit.”
Vanesa Beňušová, ZŠ Zubrohlava (Slovensko): “Já si myslím, že je to velmi důležité třídit v domácnosti ten odpad, protože někdy lidé dávají i plasty do papíru.”
Viktoria Vašková, ZŠ Čeladná: “Na Slovensku už mají zálohování plastů, takže teď děláme, jak se to u nich recykluje a jak to funguje.”

Tyto pracovní listy pak budou moci obě školy využít pro své potřeby v rámci výuky. Další aktivity v oblasti životního prostředí pak školáci zaměřili také na výlety do okolí.

Barbora Dudková, zástupkyně ředitelky ZŠ Čeladná: “Ve středu se žáci podívají do ZOO a ještě dnes odpoledne navštíví čističku odpadních vod, kde si mohou prohlédnout veškeré procesy, které v takové čistírně odpadních vod probíhají.”

Kromě toho se děti podívaly i do Frýdku-Místku nebo do muzea klobouků v Novém Jičíně.Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail