Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na frýdeckém magistrátu proběhla 116. schůze rady města

Frýdek-Místek |

Ve Frýdku-Místku proběhla 116. schůze Rady města. V příspěvku vám představíme výběr několika zásadních bodů, kterými se radní zabývali.

Radní města na červnovém zasedání projednali na padesát bodů, mezi nimi i ty, o kterých bude s konečnou platností rozhodovat zastupitelstvo. Šlo například o poskytnutí dotací do sociální sféry. Na programu bylo i zadávání veřejných zakázek na opravy komunikací nebo zpracování projektové dokumentace pro revitalizaci vnitrobloku na ulici Těšínská. Radní také schválili podmínky dotačního programu na podporu změny způsobu vytápění, ale také zřízení domovní čistírny odpadních vod nebo přípojky na kanalizaci.

“Město již několik let nabízí „kotlíkové dotace“ a stejně tomu bude i příští rok. Radní schválili podmínky pro rok 2019. O dotace budou moci žádat stejně jako v minulosti fyzické i právnické osoby s trvalým pobytem nebo sídlem na území města. Tomu, kdo přejde z vytápění tuhými palivy na vytápění plynem nebo elektřinou poskytujeme dotaci do 20 tisíc korun. Při přechodu na vytápění za pomocí tepelného čerpadla může být žadateli poskytnuta dotace až do výše 70 tisíc, tu mohou získat i ti, kteří si u domy vybudují zařízení pro skladování propanu určeného k vytápění. Dále mohou občané žádat o dotaci na pořízení solárních kolektorů, kde je dotace do 50 tisíc. Nabízet i příští rok budeme dotace na zřízení domovní čistírny odpadních vod jako náhrady za septik nebo žumpu, kde jsou určeny dva stropy 50 a sto tisíc korun, záleží na velikosti domu, stejně tak tomu bude u přípojky, kde dotace může činit do 20 nebo do 50 tisíc. Žádosti o dotace pro rok 2019 budou přijímány od ledna,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Radní doporučili zastupitelstvu rozhodnout o poskytnutí dotací pro Charitu a Slezskou diakonii, které působí na území města a poskytují služby místním občanům.

“Charita Frýdek-Místek žádá 100 tisíc korun na částečnou úhradu nákladů spojených s projektem na podporu dobrovolnictví. V objektech charity působí nyní na 60 dobrovolníků, kteří docházejí za seniory, za nemocnými se sníženou soběstačností, osobami s duševním onemocněním, ale také za dětmi ať už do Nízkoprahového klubu Nezbeda nebo Centra Pramínek. Působí i v Terénní službě Rebel, zaměřené na děti a mládež ohrožené sociálním vyloučením. Další dotaci žádá charita na Hry seniory, jejichž pořádání vyšlo právě na ni. Jedná se o tradiční akci, jejímž cílem je podpořit pohyb a aktivní způsob života seniorů. O dotace ve výši 44 tisíc korun zažádala také Slezské diakonie, která v mrazivých dnech rozšířila v centru Bethel běžnou provozní dobu a nabízela potřebným tzv. teplou židli,” sdělila Matějíková.

Město nechá opravit další komunikace a chodníky.

“Městské technické služby opraví komunikaci na ulici Jabloňová ve Frýdku (370 tis), a to v úseku křížení s ulicemi Bruzovská a Tichá.  Nový asfalt dostane komunikace na ulici Svatopluka Čecha a část komunikace v lokalitě Bahno, přesněji v úseku od křížení s ulicí Čelakovského ke kuřínu. Opraven budou také chodníky u věžového domu 484 na ulici Marie Majerové v Místku,” popsala mluvčí.

Rada v rámci postupné obnovy bytové fondu schválila rekonstrukci dvou uvolněných bytů.

“Město má ve své správě přes 13 set bytů. Většina bytových domů ve vlastnictví města je již zateplena, postupně se v nich řeší také rozvody, od elektřiny, přes vodu až po odpady. V návaznosti na dostupné finance postupně opravujeme také byty. Ty, které se uvolní po nájemnících, procházejí rekonstrukcí. Jsou zcela volné, takže se v nich úpravy dělají snadněji a rychleji, než kdyby tam byli nájemníci. Převážně se jedná o vyzdění koupelny, které mají většinou společnou stěnu s kuchyní, takže na to navazuje instalace nové kuchyňské linky a v bytech je udělána nová elektroinstalace. Podle potřeby se mění i podlahové krytiny, vnitřní dveře a samozřejmostí je výmalba. Byty opravují převážně místní firmy, ale také naše technické služby. Teď to bude 2+ kk Na Aleji a 3+1 na Sadové,” dodala Matějíková.

Vybranými body se budeme zabývat podrobněji a reportáže vám přineseme v příštích vydáních Frýdeckomísteckého expresu.

Nahlásit chybu


Muž se dusil bramborákem na slavnostech, museli ho oživovat

Včera 11:15 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v sobotu večer u muže v ohrožení života na Frýdecko-Místecku. Najednou mu zaskočil bramborák a začal se dusit. Jídlo se z něj nedařilo dostat a muž upadl do bezvědomí.

Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

13. července 2024 21:44 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

13. července 2024 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

13. července 2024 12:16 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

13. července 2024 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

11. července 2024 15:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

11. července 2024 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

Na frýdeckém magistrátu proběhla 116. schůze rady města
Vydáno 12. července 2018 17:59, Frýdek-Místek, Marek Remeta
Ve Frýdku-Místku proběhla 116. schůze Rady města. V příspěvku vám představíme výběr několika zásadních bodů, kterými se radní zabývali.

Radní města na červnovém zasedání projednali na padesát bodů, mezi nimi i ty, o kterých bude s konečnou platností rozhodovat zastupitelstvo. Šlo například o poskytnutí dotací do sociální sféry. Na programu bylo i zadávání veřejných zakázek na opravy komunikací nebo zpracování projektové dokumentace pro revitalizaci vnitrobloku na ulici Těšínská. Radní také schválili podmínky dotačního programu na podporu změny způsobu vytápění, ale také zřízení domovní čistírny odpadních vod nebo přípojky na kanalizaci.

“Město již několik let nabízí „kotlíkové dotace“ a stejně tomu bude i příští rok. Radní schválili podmínky pro rok 2019. O dotace budou moci žádat stejně jako v minulosti fyzické i právnické osoby s trvalým pobytem nebo sídlem na území města. Tomu, kdo přejde z vytápění tuhými palivy na vytápění plynem nebo elektřinou poskytujeme dotaci do 20 tisíc korun. Při přechodu na vytápění za pomocí tepelného čerpadla může být žadateli poskytnuta dotace až do výše 70 tisíc, tu mohou získat i ti, kteří si u domy vybudují zařízení pro skladování propanu určeného k vytápění. Dále mohou občané žádat o dotaci na pořízení solárních kolektorů, kde je dotace do 50 tisíc. Nabízet i příští rok budeme dotace na zřízení domovní čistírny odpadních vod jako náhrady za septik nebo žumpu, kde jsou určeny dva stropy 50 a sto tisíc korun, záleží na velikosti domu, stejně tak tomu bude u přípojky, kde dotace může činit do 20 nebo do 50 tisíc. Žádosti o dotace pro rok 2019 budou přijímány od ledna,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Radní doporučili zastupitelstvu rozhodnout o poskytnutí dotací pro Charitu a Slezskou diakonii, které působí na území města a poskytují služby místním občanům.

“Charita Frýdek-Místek žádá 100 tisíc korun na částečnou úhradu nákladů spojených s projektem na podporu dobrovolnictví. V objektech charity působí nyní na 60 dobrovolníků, kteří docházejí za seniory, za nemocnými se sníženou soběstačností, osobami s duševním onemocněním, ale také za dětmi ať už do Nízkoprahového klubu Nezbeda nebo Centra Pramínek. Působí i v Terénní službě Rebel, zaměřené na děti a mládež ohrožené sociálním vyloučením. Další dotaci žádá charita na Hry seniory, jejichž pořádání vyšlo právě na ni. Jedná se o tradiční akci, jejímž cílem je podpořit pohyb a aktivní způsob života seniorů. O dotace ve výši 44 tisíc korun zažádala také Slezské diakonie, která v mrazivých dnech rozšířila v centru Bethel běžnou provozní dobu a nabízela potřebným tzv. teplou židli,” sdělila Matějíková.

Město nechá opravit další komunikace a chodníky.

“Městské technické služby opraví komunikaci na ulici Jabloňová ve Frýdku (370 tis), a to v úseku křížení s ulicemi Bruzovská a Tichá.  Nový asfalt dostane komunikace na ulici Svatopluka Čecha a část komunikace v lokalitě Bahno, přesněji v úseku od křížení s ulicí Čelakovského ke kuřínu. Opraven budou také chodníky u věžového domu 484 na ulici Marie Majerové v Místku,” popsala mluvčí.

Rada v rámci postupné obnovy bytové fondu schválila rekonstrukci dvou uvolněných bytů.

“Město má ve své správě přes 13 set bytů. Většina bytových domů ve vlastnictví města je již zateplena, postupně se v nich řeší také rozvody, od elektřiny, přes vodu až po odpady. V návaznosti na dostupné finance postupně opravujeme také byty. Ty, které se uvolní po nájemnících, procházejí rekonstrukcí. Jsou zcela volné, takže se v nich úpravy dělají snadněji a rychleji, než kdyby tam byli nájemníci. Převážně se jedná o vyzdění koupelny, které mají většinou společnou stěnu s kuchyní, takže na to navazuje instalace nové kuchyňské linky a v bytech je udělána nová elektroinstalace. Podle potřeby se mění i podlahové krytiny, vnitřní dveře a samozřejmostí je výmalba. Byty opravují převážně místní firmy, ale také naše technické služby. Teď to bude 2+ kk Na Aleji a 3+1 na Sadové,” dodala Matějíková.

Vybranými body se budeme zabývat podrobněji a reportáže vám přineseme v příštích vydáních Frýdeckomísteckého expresu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000013643/na-frydeckem-magistratu-probehla-116-schuze-rady-mesta