Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Občané Frýdku-Místku dostanou speciální nanoroušky, první várka jde seniorům

Ve Frýdku-Místku začala distribuce speciálních nanoroušek. Ty dostane do své poštovní schránky každý občan města. V první fázi se jich dočkají senioři, protože patří ke skupině, která je nákazou koronaviru nejvíce ohrožená.

Frýdku-Místku se podařilo dojednat dodávku speciálních roušek z nanotextilie, která má 99% účinnost záchytu virů. První várku rozdalo lékařům, sestrám, bezpečnostním složkám a dalším. Nyní začalo s jejich distribucí seniorům.

“Začínáme u seniorů od 65 let věku nahoru, kterých je ve městě něco přes 11700. Každý senior obdrží ve schránce roušku pro sebe a leták, na kterém je návod na použití té roušky. Ta se totiž NESMÍ prát. Ta dezinfekce probíhá tak, že se žehlí žehličkou na 110 stupňů, případně se dá dezinfikovat v horkovzdušné troubě nebo nějakým dezinfekčním prostředkem,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Město koupilo 70 tisíc nanoroušek. První várka určena seniorům by měla být roznesena do soboty. Poté se začne s roznosem ostatním občanům.

“My dostáváme týdně nějakých 20000 roušek. Je to způsobeno tím, že se to musí taky vyrobit, takže my, když obdržíme denně kolem 3000 roušek, okamžitě je roznášíme. Měli bychom to stíhat vlastními silami a ten proces nejde urychlit tím, že by se nám hlásili dobrovolníci na roznos,” dodal Pobucký.

Jako posledním bude město roušky roznášet těm, kteří mají nahlášeno bydliště na radnici.
Mletý Standard /koncert ON-LINE

Dnes
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Stavby Střechy Komíny s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 22 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 19 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků