Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Zástupci vedení Frýdku-Místku navštívili novou basketbalovou halu

Frýdek-Místek |

Nová basketbalová hala ve Frýdku-Místku už slouží dětem a sportovcům. Nyní se byli v jejich prostorách podívat i zástupci vedení magistrátu. Město na výstavbu přispělo částku 17 milionů korun. Aktuálně se také jedná o tom, že by halu mohly využívat i okolní školy.

Unikátní basketbalovou halu postavenou po vzoru japonských školních tělocvičen už naplno využívají stovky dětí. Chodí sem trénovat a hrát zápasy. Dokonce si ji nedávno vyzkoušela i mladá česká basketbalová reprezentace.

Anketa: 1.) "Celý klub je rád, že máme konečně nějaké prostředí, že nemusíme pendlovat po školách, takže můžeme tady, máme vlastně takové naše zázemí, takže je to velmi super." 2.) "Je dobrá, jsou tu dvě hřiště, takže můžou hrát dva týmy najednou, máme tam i šatny a v šatně televizi." 3.) "Je super, mám to od domu kousek, takže tu můžu chodit i dříve nebo tu můžu i déle zůstat."

  Na halu se nyní přišli podívat také zástupci vedení Frýdku-Místku. Provedl je osobně předseda klubu Basketpoint a zároveň autor nápadu toto zázemí pro děti vybudovat.

  Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Já jsem rád, že se tady nové vedení města ukázalo, po v podstatě dvou letech, kdy tady ještě jako zástupci opoziční formace klepali na základní kámen."
  Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Jsem moc rád, že ta hala vypadá tak, jak vypadá. Bezesporu má světová měřítka a já jsem rád, že něco takového máme ve Frýdku-Místku a myslím si, že ta významná částka, kterou město investovalo do té haly se určitě vrátí v tom, jaký prostor budou mít děti a co jim to přinese do budoucna."
  Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Já jsem hrál basketbal, házenou, volejbal, takže mě se to strašně líbí. Je to krásná hala. Myslím si, že každý, kdo sem přijde, tak se musí cítit velmi inspirativně a musí se tady báječně trénovat. A hrát ty zápasy musí být úplně úžasné. Za město můžu říct, že jsme se tady podíleli investicí 17 milionů korun, které jsme schvalovali. Byli jsme při položení základního kamene. Dneska vidíme, že ten objekt je hotový a slouží dětem. O to šlo, takže ten cíl byl splněn."

  Hala stála zhruba 80 milionů korun. Kromě Frýdku-Místku přispěly 17 milionů kraj, 30 milionů ministerstvo školství a zbytek zaplatil pan Navrátil.

  Zbyněk Šostý, radní Frýdku-Místku/NMFM/: "Hala je to krásná, přiznám se, že jsem tady poprvé a vím, že některé městské organizace jednají tady s majiteli o využití pro školské účely. Věřím, že třeba školy, které jsou tady nejblíž, tady najdou nějakou dohodu a bude to nejen k prospěchu basketu, ale také k prospěchu městských škol a hlavně dětí. Že se budou mít kde hýbat."

  Předseda klubu Basketpoint zároveň otevřel diskuzi na téma celkové koncepce sportu ve městě.

  Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek "Ne našeho basketbalu, ne našeho klubu, ne naší haly, ale celková koncepce. To mě bude dneska hodně zajímat."
  Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Když jsem začínal, tak mi lidé vysvětlovali, že děti chtějí být u počítačů. Že si chtějí hrát doma, že chtějí ležet na gauči, že nechtějí chodit ven, že nechtějí sportovat. Ale děti chtějí sportovat. Potřebují k tomu, ale kvalitní prostředí a potřebují k tomu kvalitní profesionály. A myslím si, že role města je taková, aby se postaralo, aby ti kvalitní profesionálové se starali právě z toho daného města."

  Magistrát už mobilizoval všechny kluby a v létě je zapojil do projektu Vraťme dětem pohyb. Dále vylepšil systém čerpání dotací pro sport ve městě a hledá i další cesty, jak podpořit sport hlavně u dětí.

  Nahlásit chybu


  K tématu

  Nový Jičín má představu o podobě nové sportovní haly

  25. dubna 2023 11:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

  Nový Jičín realizuje historicky první otevřenou architektonickou soutěž. Jejím předmětem je návrh podoby víceúčelové sportovní haly, kterou hodlá postavit v areálu letního stadionu. Své nákresy odevzdalo 23 architektů.

  Basketbalisté Opavy získali po 20 letech titul mistrů národní ligy

  1. června 2023 23:06 | Opava | Jiří Cileček

  Basketbalisté Opavy slaví po 20 letech pátý ligový titul. Čtvrté finále nad Děčínem vyhráli 108:104 po prodloužení a sérii ovládli 3:1 na zápasy. Svěřenci trenéra Petra Czudka triumfovali poprvé od roku 2003 a po osmnácti zlatech v řadě Nymburka, který při cestě až z předkola play off vyřadili v semifinále. Zajistili si tak účast v Lize mistrů. Děčín byl ve finále popáté a stejně jako v letech 2015, 2016, 2017, 2019 se musel spokojit se stříbrem.

  Basketbalisté zabojují o účast v play off, mají na to tři venkovní zápasy

  Basketbalisté mají aktuálně na programu nadstavbovou část první ligy a bojují o postup do play off. Po domácí výhře nad Libercem je čekají tři venkovní zápasy.


  Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

  Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

  Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

  Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

  Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

  Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

  Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

  12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

  Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

  Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

  Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

  Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

  Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

  V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

  Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

  Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

  Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

  Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

  Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

  Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

  12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

  Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

  Recepční

  Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

  Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

  Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

  Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

  Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

  Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

  Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

  Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

  10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

  Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

  Frýdek-Místek dává dopředu vědět, kde budou strážníci měřit rychlost

  Strážníci opět začali měřit rychlost na různých místech Frýdku-Místku. Magistrát o tom dává dopředu vědět. Důvodem měření totiž není být represivní, ale preventivní. A přimět řidiče, aby na rizikových místech dodržovali maximální povolenou rychlost. A například u škol a v obytných zónách, byli více opatrní.

  Noc s Andersenem strávily děti v knihovně, příběhy jim četl spisovatel

  Zajímavý program si připravili knihovníci z Frýdlantu nad Ostravicí pro děti na Noc s Andersenem. Večer děti zahájily exkurzí do kostela a pak je čekaly hry v knihovně.

  Zástupci vedení Frýdku-Místku navštívili novou basketbalovou halu
  Vydáno 14. října 2021 11:47, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
  Nová basketbalová hala ve Frýdku-Místku už slouží dětem a sportovcům. Nyní se byli v jejich prostorách podívat i zástupci vedení magistrátu. Město na výstavbu přispělo částku 17 milionů korun. Aktuálně se také jedná o tom, že by halu mohly využívat i okolní školy.

  Unikátní basketbalovou halu postavenou po vzoru japonských školních tělocvičen už naplno využívají stovky dětí. Chodí sem trénovat a hrát zápasy. Dokonce si ji nedávno vyzkoušela i mladá česká basketbalová reprezentace.

  Anketa: 1.) "Celý klub je rád, že máme konečně nějaké prostředí, že nemusíme pendlovat po školách, takže můžeme tady, máme vlastně takové naše zázemí, takže je to velmi super." 2.) "Je dobrá, jsou tu dvě hřiště, takže můžou hrát dva týmy najednou, máme tam i šatny a v šatně televizi." 3.) "Je super, mám to od domu kousek, takže tu můžu chodit i dříve nebo tu můžu i déle zůstat."

   Na halu se nyní přišli podívat také zástupci vedení Frýdku-Místku. Provedl je osobně předseda klubu Basketpoint a zároveň autor nápadu toto zázemí pro děti vybudovat.

   Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Já jsem rád, že se tady nové vedení města ukázalo, po v podstatě dvou letech, kdy tady ještě jako zástupci opoziční formace klepali na základní kámen."
   Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Jsem moc rád, že ta hala vypadá tak, jak vypadá. Bezesporu má světová měřítka a já jsem rád, že něco takového máme ve Frýdku-Místku a myslím si, že ta významná částka, kterou město investovalo do té haly se určitě vrátí v tom, jaký prostor budou mít děti a co jim to přinese do budoucna."
   Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Já jsem hrál basketbal, házenou, volejbal, takže mě se to strašně líbí. Je to krásná hala. Myslím si, že každý, kdo sem přijde, tak se musí cítit velmi inspirativně a musí se tady báječně trénovat. A hrát ty zápasy musí být úplně úžasné. Za město můžu říct, že jsme se tady podíleli investicí 17 milionů korun, které jsme schvalovali. Byli jsme při položení základního kamene. Dneska vidíme, že ten objekt je hotový a slouží dětem. O to šlo, takže ten cíl byl splněn."

   Hala stála zhruba 80 milionů korun. Kromě Frýdku-Místku přispěly 17 milionů kraj, 30 milionů ministerstvo školství a zbytek zaplatil pan Navrátil.

   Zbyněk Šostý, radní Frýdku-Místku/NMFM/: "Hala je to krásná, přiznám se, že jsem tady poprvé a vím, že některé městské organizace jednají tady s majiteli o využití pro školské účely. Věřím, že třeba školy, které jsou tady nejblíž, tady najdou nějakou dohodu a bude to nejen k prospěchu basketu, ale také k prospěchu městských škol a hlavně dětí. Že se budou mít kde hýbat."

   Předseda klubu Basketpoint zároveň otevřel diskuzi na téma celkové koncepce sportu ve městě.

   Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek "Ne našeho basketbalu, ne našeho klubu, ne naší haly, ale celková koncepce. To mě bude dneska hodně zajímat."
   Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Když jsem začínal, tak mi lidé vysvětlovali, že děti chtějí být u počítačů. Že si chtějí hrát doma, že chtějí ležet na gauči, že nechtějí chodit ven, že nechtějí sportovat. Ale děti chtějí sportovat. Potřebují k tomu, ale kvalitní prostředí a potřebují k tomu kvalitní profesionály. A myslím si, že role města je taková, aby se postaralo, aby ti kvalitní profesionálové se starali právě z toho daného města."

   Magistrát už mobilizoval všechny kluby a v létě je zapojil do projektu Vraťme dětem pohyb. Dále vylepšil systém čerpání dotací pro sport ve městě a hledá i další cesty, jak podpořit sport hlavně u dětí.

   Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000027960/zastupci-vedeni-frydkumistku-navstivili-novou-basketbalovou-halu