Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek dá letos na sport, kulturu a sociální služby více než 107 milionů korun

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek dá letos více peněz do sportu, kultury i sociálních služeb. V minulém týdnu se na magistrátu sešli zástupci řady organizací a sportovních klubů, aby podepsali dotační smlouvy. Celkem mezi ně město rozdělí více než 107 milionů korun.

V malé zasedací místnosti Magistrátu města Frýdek-Místek se sešli nejdůležitější zastupitelé různých sportovních, kulturních, ale i sociálních organizací ve městě. Všechny tradičně získají finanční podporu města i na rok 2022. Postupně pak jejich zástupci chodili podepisovat dotační smlouvy.

Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Podpora města pro nás je důležitá, protože jsme jeden z největších poskytovatelů sociálních a sociálně zdravotních služeb ve městě Frýdek-Místek. Takže jsme žádali a obdrželi finanční podporu na realizaci a provoz více než deseti sociálních služeb v rámci města Frýdku-Místku."
Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Město Frýdek-Místek letos v dotacích do sociální oblasti rozdělí o milion korun více než v loňském roce. Je to celkem 13 milionů. A město letos nově spolufinancuje Beskydské centrum duševního zdraví."

Kultura prožívá v těchto letech nelehké období. A proto je také ráda za každou finanční pomoc, která ji pomůže udržet.

Radana Polachová, ředitelka Městského folklorního festivalu: "Statutárním město je spolupořadatelem našeho městského folklorního festivalu. Takže z toho pokryjeme veškeré náklady s tím spojené. Letošní rok jsme ten Mezinárodní folklorní festival přejmenovali na Městský. Bude ve zkrácené formě z důvodů covidových opatření. Nicméně zahraniční soubory přijedou. Jednáme zatím se soubory z Maďarska, Slovenska, Polska a České republiky."
Kamil Rudolf, organizátor festivalu Sweetsen Fest: "Samozřejmě podpora města, kultury obecně a v našem případě Klubu Stoun a festivalu Sweetsen Fest je pro nás naprosto zásadní, protože bez ní bychom asi nemohli dost dobře fungovat. Navíc, ještě tady v této složité době, kdy kultura to schytala asi možná nejvíce ze všech profesí. Pokud jde o tu současnou koronavirovou krizi."

Podobně to vnímají i sportovní kluby.

Radim Mamula, předseda FK Frýdek-Místek: "Podporu využijeme plně na provoz zejména dětí a mládeže, toho sportování, tak aby to bylo co nejlákavější, aby děti měly motivaci k tomu, aby neseděly jenom u těch počítačů a šly si alespoň začutat s tím fotbalem nebo s balónem. A samozřejmě jsme moc rádi za to, že také mužská kategorie dostala podporu po delší době."
Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Neobejdeme se bez veřejných peněz. Současné město se snaží navázat na to, co dělalo předchozí vedení města, já jsem za to vděčný. Myslím si, že všichni, kteří tady jsou, ať už z kultury a ostatních sportů, musí být nadšení, protože prostředky se navýšily."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Jsem rád, že ve všech třech se nám nejenom podařilo udržet tu podporu, ale ve sportu posílit zejména mládežnický sport. A v sociální oblasti díky novým službám a zkvalitnění služeb i rozšířit tu podporu. Takže ten celkový balík, kterým město podporuje tyto společnosti, tak oproti předešlým letům opět narostl. A to je myslím dobrá zpráva. Takže občané se mohou těšit, jak na pestrou sportovní činnost spolků, tak na pestrý kulturní život, ale zároveň budou zajištěné i sociální služby, na které jsou občané města zvyklí. A které jsou z těch tří oblastí z mého pohledu nejdůležitější."

Celkově dá město do všech tří oblastí přes 107 milionů korun. Nejvíce získají sportovní spolky, přes 46 milionů korun a o zhruba tři čtvrtě milionu méně pak kultura.

Nahlásit chybu


K tématu

Nový Jičín schválil finanční podporu klubům, spolkům a sociálním organizacím na rok 2025

Jedním z nosných témat červnové schůze novojičínských zastupitelů bylo schválení programových dotací na rok 2025. Jejich prostřednictvím město podporuje například sportovní kluby, kulturní, sociální a volnočasové organizace.

Historické slavnosti ve Frýdku-Místku lákají na setkání českého krále s polským knížetem

10. srpna 2023 14:37 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

I letos zažije Frýdek-Místek Historické slavnosti, které představí důležitou událost našich dějin. Návštěvníci si opět vychutnají prázdninovou romantiku rytířů, králů i kejklířů. Tématem letošních slavností je Setkání českého krále Přemysla Otakara II. A opolského knížete Vladislava.

Frýdek-Místek ovládne divadelní festival Odpoutaná scéna

21. srpna 2023 16:27 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Divadlo bratří Formanů, slovenské divadlo Kontra nebo Bezruči i ostravské Studio G. To je jen malý výčet významných hostů na dalším ročníku divadelního festivalu Odpoutaná scéna, který se chystá už tento týden.


VIDEO: Bobr zůstal uvězněn v čistírně odpadních vod, vysílené zvíře vysvobodili hasiči

Dnes 10:41 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Hasiči mají na kontě další zachráněné zvíře, tentokrát bobra, kterého uvěznila usazovací nádrž čistírny odpadních vod v Ostravě-Kunčicích.

Bezmála 100 metrů vysoká věž Dolu Lazy je připravena k odstřelu

Dnes 11:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V sobotu v 10 hodin by se podle všech předpokladů měla poroučet k zemi betonová skipová věž bývalého Dolu Lazy v Orlové. V okolí už jsou připravené plochy, ze kterých bude moci odstřel sledovat i veřejnost.

Teplárna Frýdek-Místek vyrábí teplo už jen z biomasy a plynu

Frýdecko-Místecká teplárna definitivně odešla od spalování uhlí. Nově vyrábí teplo pro domácnosti a další odběratele už jen z biomasy a zemního plynu. Tímto krokem se završil proces ekologizace teplárny, zahájený v roce 2021.

V Opavě přes léto opravují komunikace a poškozené dlažby a revitalizují zeleň

Včera 19:28 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava prochází různými úpravami. Ve městě se zkrášlují záhony, opravují chodníky, komunikace a poškozené dlažby. Další zastávky městské hromadné dopravy pak chrání ptáky před nárazy do skel nové polepy.

Letní kino si Novojičíňáci užívají dva týdny v zahradě Slunce

Přestože areál letního kina v Novém Jičíně už před několika lety zalila voda okrasného vodního prvku, o zážitek z filmových večerů pod širým nebem lidé ochuzeni nejsou. Také letos se dva týdny venkovního biografu odehrávají v zahradě Nového Slunce.

Na opevnění Velká Šance připomněli historii ochrany hranic Slezska a pokřtili knihu

Velká sláva se konala na hraničním opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova. Se svými vojsky se tam setkali těšínský kníže Adam Václav a uherský velmož Juraj Thurzo.

V Mošnově chce stavět BMW. Zastupitelstvo schválilo prodej pozemků v průmyslové zóně

O mošnovskou průmyslovou zónu má zájem další silný investor. Jde o známého výrobce automobilů společnost BMW, která chce v Mošnově provozovat logistické centrum. Investice prý přinese stovky pracovních míst.

Stavba nového sběrného dvora běží podle harmonogramu. Hotová bude do listopadu

Včera 19:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě-Kylešovicích pokračuje stavba nového sběrného dvora. Vzniká na ploše o velikosti 6 a půl tisíce metrů čtverečních, bude největší ve městě a umožní tak i zpracování velkoobjemového odpadu a suti z domácností.

Studénka zřídí dětskou skupinu, žádá o státem nabízenou dotaci

Nedostatek míst v mateřské škole chtějí ve Studénce vyřešit provozem dětské skupiny. Její zřízení by měla z velké části pokrýt dotace. Podání žádosti o státní podporu schválili zastupitelé.

Původní zděné autobusové zastávky v Ostravě-Porubě procházejí rekonstrukcí

Původní zděné autobusové zastávky v Porubě jsou po letech v neutěšeném stavu. Postupně proto projdou revitalizací. První z nich, která se změnila v umělecké dílo, je zastávka Jana Šoupala.

Bezpečně přejít lze v Čeladné po několika nových přechodech

23. července 2024 7:30 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Na frekventovaném hlavním tahu, který vede Čeladnou, byly vybudovány a nasvíceny tři nové přechody pro chodce. Přejít z jedné strany na druhou je teď daleko bezpečnější, otestovaly to i děti místní základní školy.

Ve Frýdku-Místku se otevřel nový Veřejný malířský ateliér

22. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Spolek Rosenfeld otevřel ve Frýdku-Místku nový Veřejný malířský ateliér. Jeho cílem je více přilákat k malbě širokou veřejnost. Sloužit bude výhradně k malování bez použití aromatických látek. Zároveň chystá i kurzy a malování za podpory asistence.

ADRA Frýdek-Místek stále vylepšuje program letních táborů pro děti s autismem

22. července 2024 14:48 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Dvacítka dětí s poruchou autistického spektra si užila týdenní příměstský tábor ve Frýdku-Místku. Pravidelně ho pořádá dobrovolnická organizace ADRA. Připravena je vždy řada her a různých výletů. Letos navíc dobrovolníci poprvé vyzkoušeli na táboře s dětmi jednou přespat.

Sdílené koloběžky ve Frýdku-Místku mají nová omezení i zákaz vjezdu na obě náměstí

22. července 2024 12:15 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Lidé ve Frýdku-Místku požadovali další omezení a úpravy provozu sdílených elektrokoloběžek. Magistrát pak z výsledků veřejné ankety dohodl s provozovatelem nová pravidla. Přibyla místa s omezením rychlosti, a dokonce i s úplným zákazem vjezdu.

Frýdlantský tenisový klub pořádá o prázdninách příměstské tábory i turnaje

Více než 50 dětí se účastnilo příměstského tábora, který organizoval Sportovní klub tenis Frýdlant nad Ostravicí.

Travnaté chodníčky na hřbitově ve Frýdku-Místku zpevnily první dlaždice

18. července 2024 16:13 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Procházení mezi některými hrobovými místy na Centrálním hřbitově je komfortnější. Město nechalo zpevnit travnaté chodníčky v několika částech urnového háje. Pokud se projekt osvědčí, mohl by se realizovat i v dalších hřbitovních uličkách.

Frýdek-Místek dá letos na sport, kulturu a sociální služby více než 107 milionů korun
Vydáno 10. ledna 2022 14:29, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek dá letos více peněz do sportu, kultury i sociálních služeb. V minulém týdnu se na magistrátu sešli zástupci řady organizací a sportovních klubů, aby podepsali dotační smlouvy. Celkem mezi ně město rozdělí více než 107 milionů korun.

V malé zasedací místnosti Magistrátu města Frýdek-Místek se sešli nejdůležitější zastupitelé různých sportovních, kulturních, ale i sociálních organizací ve městě. Všechny tradičně získají finanční podporu města i na rok 2022. Postupně pak jejich zástupci chodili podepisovat dotační smlouvy.

Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Podpora města pro nás je důležitá, protože jsme jeden z největších poskytovatelů sociálních a sociálně zdravotních služeb ve městě Frýdek-Místek. Takže jsme žádali a obdrželi finanční podporu na realizaci a provoz více než deseti sociálních služeb v rámci města Frýdku-Místku."
Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Město Frýdek-Místek letos v dotacích do sociální oblasti rozdělí o milion korun více než v loňském roce. Je to celkem 13 milionů. A město letos nově spolufinancuje Beskydské centrum duševního zdraví."

Kultura prožívá v těchto letech nelehké období. A proto je také ráda za každou finanční pomoc, která ji pomůže udržet.

Radana Polachová, ředitelka Městského folklorního festivalu: "Statutárním město je spolupořadatelem našeho městského folklorního festivalu. Takže z toho pokryjeme veškeré náklady s tím spojené. Letošní rok jsme ten Mezinárodní folklorní festival přejmenovali na Městský. Bude ve zkrácené formě z důvodů covidových opatření. Nicméně zahraniční soubory přijedou. Jednáme zatím se soubory z Maďarska, Slovenska, Polska a České republiky."
Kamil Rudolf, organizátor festivalu Sweetsen Fest: "Samozřejmě podpora města, kultury obecně a v našem případě Klubu Stoun a festivalu Sweetsen Fest je pro nás naprosto zásadní, protože bez ní bychom asi nemohli dost dobře fungovat. Navíc, ještě tady v této složité době, kdy kultura to schytala asi možná nejvíce ze všech profesí. Pokud jde o tu současnou koronavirovou krizi."

Podobně to vnímají i sportovní kluby.

Radim Mamula, předseda FK Frýdek-Místek: "Podporu využijeme plně na provoz zejména dětí a mládeže, toho sportování, tak aby to bylo co nejlákavější, aby děti měly motivaci k tomu, aby neseděly jenom u těch počítačů a šly si alespoň začutat s tím fotbalem nebo s balónem. A samozřejmě jsme moc rádi za to, že také mužská kategorie dostala podporu po delší době."
Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Neobejdeme se bez veřejných peněz. Současné město se snaží navázat na to, co dělalo předchozí vedení města, já jsem za to vděčný. Myslím si, že všichni, kteří tady jsou, ať už z kultury a ostatních sportů, musí být nadšení, protože prostředky se navýšily."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Jsem rád, že ve všech třech se nám nejenom podařilo udržet tu podporu, ale ve sportu posílit zejména mládežnický sport. A v sociální oblasti díky novým službám a zkvalitnění služeb i rozšířit tu podporu. Takže ten celkový balík, kterým město podporuje tyto společnosti, tak oproti předešlým letům opět narostl. A to je myslím dobrá zpráva. Takže občané se mohou těšit, jak na pestrou sportovní činnost spolků, tak na pestrý kulturní život, ale zároveň budou zajištěné i sociální služby, na které jsou občané města zvyklí. A které jsou z těch tří oblastí z mého pohledu nejdůležitější."

Celkově dá město do všech tří oblastí přes 107 milionů korun. Nejvíce získají sportovní spolky, přes 46 milionů korun a o zhruba tři čtvrtě milionu méně pak kultura.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000029319/frydekmistek-da-letos-na-sport-kulturu-a-socialni-sluzby-vice-nez-107-milionu-korun