Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek dá letos na sport, kulturu a sociální služby více než 107 milionů korun

Frýdek-Místek dá letos více peněz do sportu, kultury i sociálních služeb. V minulém týdnu se na magistrátu sešli zástupci řady organizací a sportovních klubů, aby podepsali dotační smlouvy. Celkem mezi ně město rozdělí více než 107 milionů korun.

V malé zasedací místnosti Magistrátu města Frýdek-Místek se sešli nejdůležitější zastupitelé různých sportovních, kulturních, ale i sociálních organizací ve městě. Všechny tradičně získají finanční podporu města i na rok 2022. Postupně pak jejich zástupci chodili podepisovat dotační smlouvy.

Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Podpora města pro nás je důležitá, protože jsme jeden z největších poskytovatelů sociálních a sociálně zdravotních služeb ve městě Frýdek-Místek. Takže jsme žádali a obdrželi finanční podporu na realizaci a provoz více než deseti sociálních služeb v rámci města Frýdku-Místku."
Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Město Frýdek-Místek letos v dotacích do sociální oblasti rozdělí o milion korun více než v loňském roce. Je to celkem 13 milionů. A město letos nově spolufinancuje Beskydské centrum duševního zdraví."

Kultura prožívá v těchto letech nelehké období. A proto je také ráda za každou finanční pomoc, která ji pomůže udržet.

Radana Polachová, ředitelka Městského folklorního festivalu: "Statutárním město je spolupořadatelem našeho městského folklorního festivalu. Takže z toho pokryjeme veškeré náklady s tím spojené. Letošní rok jsme ten Mezinárodní folklorní festival přejmenovali na Městský. Bude ve zkrácené formě z důvodů covidových opatření. Nicméně zahraniční soubory přijedou. Jednáme zatím se soubory z Maďarska, Slovenska, Polska a České republiky."
Kamil Rudolf, organizátor festivalu Sweetsen Fest: "Samozřejmě podpora města, kultury obecně a v našem případě Klubu Stoun a festivalu Sweetsen Fest je pro nás naprosto zásadní, protože bez ní bychom asi nemohli dost dobře fungovat. Navíc, ještě tady v této složité době, kdy kultura to schytala asi možná nejvíce ze všech profesí. Pokud jde o tu současnou koronavirovou krizi."

Podobně to vnímají i sportovní kluby.

Radim Mamula, předseda FK Frýdek-Místek: "Podporu využijeme plně na provoz zejména dětí a mládeže, toho sportování, tak aby to bylo co nejlákavější, aby děti měly motivaci k tomu, aby neseděly jenom u těch počítačů a šly si alespoň začutat s tím fotbalem nebo s balónem. A samozřejmě jsme moc rádi za to, že také mužská kategorie dostala podporu po delší době."
Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Neobejdeme se bez veřejných peněz. Současné město se snaží navázat na to, co dělalo předchozí vedení města, já jsem za to vděčný. Myslím si, že všichni, kteří tady jsou, ať už z kultury a ostatních sportů, musí být nadšení, protože prostředky se navýšily."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Jsem rád, že ve všech třech se nám nejenom podařilo udržet tu podporu, ale ve sportu posílit zejména mládežnický sport. A v sociální oblasti díky novým službám a zkvalitnění služeb i rozšířit tu podporu. Takže ten celkový balík, kterým město podporuje tyto společnosti, tak oproti předešlým letům opět narostl. A to je myslím dobrá zpráva. Takže občané se mohou těšit, jak na pestrou sportovní činnost spolků, tak na pestrý kulturní život, ale zároveň budou zajištěné i sociální služby, na které jsou občané města zvyklí. A které jsou z těch tří oblastí z mého pohledu nejdůležitější."

Celkově dá město do všech tří oblastí přes 107 milionů korun. Nejvíce získají sportovní spolky, přes 46 milionů korun a o zhruba tři čtvrtě milionu méně pak kultura.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy