Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení Frýdku-Místku se připojilo k petici za výstavbu tělocvičny v Chlebovicích

Frýdek-Místek |

Vedení Frýdku-Místku podepsalo petici za výstavbu tělocvičny v Chlebovicích. Souhlasí totiž s jejími požadavky a zároveň potvrzuje, že i přes současné potíže pracuje na revizi projektové dokumentace a chce znovu zadat výběrové řízení na zhotovitele. V minulosti jich totiž kvůli vysokým cenám materiálu pět odstoupilo.

Frýdek-Místek dál usiluje o výstavbu tělocvičny u Základní školy Chlebovice. V roce 2021 zadalo město výběrové řízení na zhotovitele, ale všech pět zájemců nakonec kvůli rostoucím cenám odstoupilo.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek chce vybudovat tělocvičnu u chlebovické školy. V minulých desetiletích se její výstavba potýkala s mnoha problémy a my jsme došli do bodu, kdy se nám je podařilo většinově odstranit."

V Chlebovicích nyní sepsali petici, kterou se rozhodli podepsat také všichni zástupci vedení města.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme se připojili k petici, kterou nám tady občané předali, protože s tou peticí souhlasíme, stojíme za občany Chlebovic a máme jednotný zájem. Všechny spekulace o tom, že stavba nebo ta akce není krytá nebo je mimo náš zájem, jsou falešné, nepravdivé. A protože je v zásobníku investičních akcí, máme ji na tu část, kterou začneme v tomto roce pokrytou."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Požadavky, které jsou v této petici, jsou stoprocentně identické s požadavky občanů. I naším cílem je co nejrychlejší výstavba tělocvičny. Nicméně jsou tady byrokratické překážky, které musíme společně překonat."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já mám tu akci na starost. Už se s ní trápíme poměrně dost dlouho. Na to, aby vznikla zrovna v této době petice. Ta měla přijít daleko dřív, když už tedy petice. Protože dneska už jsme v takové fázi vývoje, že jsme vyměnili projektanta, jehož přístup byl velice problematický. Já už jsem to několikrát zmiňoval. A bez toho bychom se neposunuli dál."

Předchozí projektant měl mnohaleté zpoždění s dodáním projektu a podle vedení města s ním byla těžká komunikace.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "To znamená, že jsme teď ve fázi výběrového řízení na nového projektanta. Tudíž nový autorský dozor. A uděláme také přepočítání cen v rozpočtu. To znamená nějakou aktualizaci. No a hned následně soutěžíme."

Aktuálně se opět řeší ve škole, že se děti budou muset přestěhovat, jako tomu bylo v minulém roce, kdy se rekonstruovala budova školky, nad kterou má tělocvična vyrůst.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Pro děti to byl romantický zážitek, protože se učily na faře, bylo to přínosné pro všechny strany, nakonec na to všichni v dobrém vzpomínají. Nicméně příští rok si to zopakujeme a doufám, že do roku a půl už tu samotnou tělocvičnu postavíme."

Celá investice zřejmě vyjde odhadem na zhruba 73 milionů korun, oproti v minulosti plánovaným 54 milionům.

Nahlásit chybu


K tématu

Projekt tělocvičny u základní školy v Chlebovicích už hledá zhotovitele

Realizace projektu tělocvičny u chlebovické základní školy se opět posunula kupředu. Město už zadalo veřejnou zakázku na výběr zhotovitele stavby. Předpokládá se, že tentokrát by už nemělo dojít ke komplikacím a stavba by se mohla rozjet ještě letos před letními prázdninami.

Pokračují přípravy na výstavbu tělocvičny u 2. základní školy ve Frýdku-Místku

12. října 2023 15:58 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

2. základní škola ve Frýdku-Místku má mít novou tělocvičnu, která bude sloužit i míčovým sportům. Aktuálně město nechává upravit původní projekt, aby bylo možné v hale pořádat i vyšší žákovské soutěže. Samotná výstavba by mohla začít v příštím roce.

Ve Frýdku-Místku se připravuje revitalizace vnitrobloku pod farností Místek

18. května 2023 16:13 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek připravuje spolu s farností Místek přeměnu dvoru mezi Antonínovým náměstím a Poliklinikou. Farnost chce na své části postavit nový společenský sál a město chce prostor zase upravit do nové podoby s místem vhodným pro relaxaci. Místo už po první úpravě prohlédlo.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Frýdek-Místek udržuje tradici Podbeskydského ještěra

17. dubna 2024 21:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Podbeskydský ještěr je už zavedená značka soutěže mladých cukrářů. Pořádá ji SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku a rovněž na letošním ročníku jsme mohli obdivovat umění cukrářských talentů.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

O vodě se školáci z Nové Vsi na Den Země učili v planetáriu

Děti ze základní školy v Nové Vsi se u příležitosti Dne Země učily v mobilním planetáriu, které bylo postavené v tělocvičně.

Dívka se topila v řece Ostravici, spadl jí tam telefon. Zachránili ji policisté a hasiči

17. dubna 2024 8:34 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

21leté dívce padl mezi kameny v řece Ostravici ve Frýdku-Místku telefon. Chtěla ho vytáhnout, spadla do vody a strhl ji proud. Náhodný svědek zburcoval záchranné složky. Jako první byl na místě strážník městské policie, který držel dívku na laně. Do vody se pak pro dívku vrhl státní policista.

Vedení Frýdku-Místku se připojilo k petici za výstavbu tělocvičny v Chlebovicích
Vydáno 10. dubna 2023 12:31, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Vedení Frýdku-Místku podepsalo petici za výstavbu tělocvičny v Chlebovicích. Souhlasí totiž s jejími požadavky a zároveň potvrzuje, že i přes současné potíže pracuje na revizi projektové dokumentace a chce znovu zadat výběrové řízení na zhotovitele. V minulosti jich totiž kvůli vysokým cenám materiálu pět odstoupilo.

Frýdek-Místek dál usiluje o výstavbu tělocvičny u Základní školy Chlebovice. V roce 2021 zadalo město výběrové řízení na zhotovitele, ale všech pět zájemců nakonec kvůli rostoucím cenám odstoupilo.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek chce vybudovat tělocvičnu u chlebovické školy. V minulých desetiletích se její výstavba potýkala s mnoha problémy a my jsme došli do bodu, kdy se nám je podařilo většinově odstranit."

V Chlebovicích nyní sepsali petici, kterou se rozhodli podepsat také všichni zástupci vedení města.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme se připojili k petici, kterou nám tady občané předali, protože s tou peticí souhlasíme, stojíme za občany Chlebovic a máme jednotný zájem. Všechny spekulace o tom, že stavba nebo ta akce není krytá nebo je mimo náš zájem, jsou falešné, nepravdivé. A protože je v zásobníku investičních akcí, máme ji na tu část, kterou začneme v tomto roce pokrytou."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Požadavky, které jsou v této petici, jsou stoprocentně identické s požadavky občanů. I naším cílem je co nejrychlejší výstavba tělocvičny. Nicméně jsou tady byrokratické překážky, které musíme společně překonat."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já mám tu akci na starost. Už se s ní trápíme poměrně dost dlouho. Na to, aby vznikla zrovna v této době petice. Ta měla přijít daleko dřív, když už tedy petice. Protože dneska už jsme v takové fázi vývoje, že jsme vyměnili projektanta, jehož přístup byl velice problematický. Já už jsem to několikrát zmiňoval. A bez toho bychom se neposunuli dál."

Předchozí projektant měl mnohaleté zpoždění s dodáním projektu a podle vedení města s ním byla těžká komunikace.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "To znamená, že jsme teď ve fázi výběrového řízení na nového projektanta. Tudíž nový autorský dozor. A uděláme také přepočítání cen v rozpočtu. To znamená nějakou aktualizaci. No a hned následně soutěžíme."

Aktuálně se opět řeší ve škole, že se děti budou muset přestěhovat, jako tomu bylo v minulém roce, kdy se rekonstruovala budova školky, nad kterou má tělocvična vyrůst.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Pro děti to byl romantický zážitek, protože se učily na faře, bylo to přínosné pro všechny strany, nakonec na to všichni v dobrém vzpomínají. Nicméně příští rok si to zopakujeme a doufám, že do roku a půl už tu samotnou tělocvičnu postavíme."

Celá investice zřejmě vyjde odhadem na zhruba 73 milionů korun, oproti v minulosti plánovaným 54 milionům.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000036592/vedeni-frydkumistku-se-pripojilo-k-petici-za-vystavbu-telocvicny-v-chlebovicich